ATO Başkanı Baran, Erdoğan'ı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ı kabul ederek Ankara’ya yönelik yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ATO Başkanı Baran,  Erdoğan'ı ziyaret etti


ATO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre; ATO Başkanı Baran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı’nda ziyaret ederek yaptıkları çalışmaları aktardı. Baran, 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine yapımına başlanan yeni stadyumun tamamlanmasını heyecanla beklediklerini belirtti. 

Ankara’da 30 yıla yakın süredir Dünya ve Avrupa kupası oynanmadığına dikkat çeken Baran, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Yeni stadyumun yapımına başlanması şehrimiz için çok önemli bir gelişme. 45 bin kişi kapasiteli bu yeni tesis ile Ankara hak ettiği stadyuma kavuşacak. Şehrimizde gerçekleşecek büyük spor organizasyonları ekonomimize de canlılık kazandıracak. Temeli atılan ve yapım çalışmalarına başlanan yeni stadyum için zat-ı alinize teşekkür ediyorum.”

“DIŞ TİCARET İSTİHBARAT MERKEZİ KURULACAK”

Baran, Ankara’nın ihracatını artırmak için ‘Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’ kuracaklarını belirterek “Önümüzdeki günlerde hizmete açacağımız bu merkezimizle, ihracat yapmak isteyen üyelerimize, ürününü satabileceği ülke, pazar ve müşteri bulmaya yönelik çalışmalar yapacağız” dedi.

ATO üyelerini ihracata, e-ticaret ve e-ihracata yönlendirmek için ‘E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliği’ adları altında eğitim programları düzenlediklerini kaydeden Baran, “Düzenlediğimiz bu eğitimler ve açacağımız Dış Ticaret İstihbarat Merkezi ile halen 7 bin 500 civarında olan ihracatçı firma sayımızı, en kısa sürede 10 bine, birkaç yıl içinde de 15 bine çıkarmayı hedefliyoruz. İhracata yönelik bu çalışmalarımız istihdam artışına da katkı sağlıyor” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2022, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER