Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na TOGG çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında açıklama yaptı.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na TOGG çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin haftalık olağan grup toplantısında gündeme dair değerlendirmede bulundu. Bahçeli, TOGG'un tanıtım toplantısına katılmayan Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak "2023'te seri üretim başlıyor, sipariş vermek için şimdiden kuyruğa gir" dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Dengeli ve dirayetli siyasetimizle 2023'ün yol haritasını hazırlıyoruz. İnançlı mücadelemizde hiçbir şeyi ihmal etmiyoruz. 2023 yılında başarmanın dışında ikinci bir seçenek tanımıyoruz. 85 milyon Türk vatandaşımızın tamamına elimizi uzatıyoruz. Her insanımıza gönlümüzü açıyoruz. Gönül vermedikçe, gönül bulamayacağımızın farkındayız. Milletimize gönlümüzü verdik, ülkemize ömrümüzü adadık.

Türkiyemizin her yerinde milletimizle buluşuyor, görüşüyor, dertleşiyoruz. Adım adım 2023, il il Anadolu dedik, herkesle kucaklaştık. Şimdi de Adım adım 2023, köyüm benim sohbet toplantılarıyla milletimizin efendilerinin ayağına gittik. 8 Ekim 2022'den bu yana 451 köyümüzü ziyaret ettik. 4-6 Kasım 2022 tarihlerinde 81 köyümüzü ziyaret etmiş olacağız.

Türkiye'yi doyuran vatandaşlarımıza ne yapsak azdır. Arka ayağıyla kulağını kaşıyan çiftçimizi bilemez.

13 Kasım'da Elazığ mitingimizi, Malatya, Tunceli, Diyarbakır, Adıyaman il teşkilatlarımızın, 20 Kasım'da Samsun mitingimizi Ordu, Giresun teşkilatlarımızla gerçekleştireceğiz.

CUMHURİYET'İN 99'UNCU YILI

Türk milleti adına 20'nci yüzyılın ilk çeyreğinde asırlık olaylar yaşanmıştır. Bitmeyen savaşlar, durmayan saldırılar, dinmeyen kanamalar, azalmayan operasyonlar, ara vermeyen şer oyunlar, çatırdayan imparatorluk, kaybedilen topraklar bizim hazin gerçeklerimizden bazıları olarak hafızalardadır.

20'nci yüzyılın ilk 25 yılında eşi benzeri az görülmüş beka mücadelesi verilmiştir. Bir Türk devleti yıkılıp, yeni Türk devleti kuruldu. Aralıksız cepheden cepheye koştuk durduk. Bu kapsamda pek çok felakete, acıklı ve hazin gelişmeye göğüs gerdik. Ancak istiklal ve istikbal mücadelemizden taviz vermedik. Türk milleti bağımsızlık onuruna düşkün bir millettir. 20'nci yüzyılın ilk çeyreğinde bir imparatorluk kaybettik ancak yeni bir Türk devletini fiile geçirmeyi başardık.

Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranlar gökten zembille inmemişlerdir. Hepsi Osmanlı İmparatorluğu döneminde gözlerini açmışlar, Osmanlı İmparatorluğu'na hizmet etmişlerdir. 20'nci yüzyıl hem ülkemiz hem dünya için sarsıcı olaylarla geçmiştir. 20'nci yüzyıl Türk milletinin beka, Türkiye'nin derlenme, toparlanma yüzyılıdır.

TÜRKİYE YÜZYILI

1923-1946 tek parti dönemi, 1946-2017 yılları arasında çok partili parlamenter sistem Cumhuriyet'in ikinci evresidir. 2017'den geleceğe açılan üçüncü evresi ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile anılacaktır.

Türkiye Yüzyılı beyanı devlet ve toplum hayatımıza yeni bir hedef, yeni bir nefes, yepyeni bir ivme kazandırmıştır. Türkiye Yüzyılı çağrısı kızıl elma seferberliği çağrısında tedarik sahasına geçiştir. Türk milletimize hizmet azmi Türkiye Yüzyılı kavrayışıyla zirveye çıkacaktır.

Biz Sayın Cumhurbaşkanı'nın 'Gelin Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa edelim' davetine icabet ediyor, çağrıya kulak veriyoruz. Türkiye Yüzyılı'nın 17 başlığını destekliyoruz. Türk milleti beklenendir, özlenendir. Dünyadan Türk'ü ve Türkiye'yi çekip çıkarın geriye hiçbir şey kalmayacaktır.

'17 BAŞLIĞIN HEPSİNİ DESTEKLİYORUZ'

3 Kasım 2000 yılında gerçekleştirdiğimiz olağan büyük kurultayda 100 yılla sözleşme hedefimizi açıklamıştım. O günkü beyanımızla bugünkü Türkiye Yüzyılı kararlılığı üst üste çakışmış, birbirini tamamlamış, Türkiye ve Türk Milleti muazzam bir uyanışa geçmiştir. Biz Türkiye Yüzyılı'nın dünya geneline, insanlık gündemine tıpkı bir cemre gibi düşme mücadelesinde sonuna kadar varız, buna da kararlıyız. Biz Sayın Cumhurbaşkanı'nın gelin birlikte inşa edelim, gelin Türkiye Yüzyılı'nı yeni milli mutabakat zemini haline dönüştürelim icabetine kulak veriyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonunun ruhunu ifade eden 17 başlığın hepsini yerinde buluyor, destekliyoruz.

MİLLET İTTİFAKI'NI HEDEF ALDI

Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında kaçırdığımız treni bu kez biz yapacağız. Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayını arayışla uğraşırken Cumhur İttifakı eserleriyle hizmetleriyle konuşmakta ve göz doldurmaktadır. Leyleğin ömrü nasıl laklakla geçiyorsa bunlarınki de dedikodu ile heba olmaktadır. Bunlarda ufuk, umut, huzur yoktur. Zillet, millete galip gelemeyecektir. Zillet, Türkiye'nin önünü kesemeyecektir.

KILIÇDAROĞLU'NA 'TOGG' ÇAĞRISI

Dev artık uyanmakla kalmamış, muhteşem bir teknolojik atılımla ayağa kalkmıştır. Türkiye artık kendisine has birikim, imkan ve kabiliyeti ile otomobilini yapacak aşamaya gelmiştir. Bundan sadece Türkiye alerjisi olan odaklar rahatsız olur. Sayın Kılıçdaroğlu sana bir kötü haber vereyim, TOGG'un seri üretimi 2023'te başlıyor. Siparişini vermek için haydi şimdiden kuyruğa gir. TOGG'un törenine katılarak ortak sevinci başlattık. Kılıçdaroğlu'na diyorum ki zaman bulursan, yolunu öğrenirsen Gemlik'e gitmeni tavsiye ediyorum.

'YERLİ OTOMOBİL İNTİHARDIR' DİYENLER MANDACILARDIR'

Akaryakıt koyulmadığından dolayı 100 metre sonra duran Devrim otomobilinden 61 yıl sonra Türkiye'de bir çığır açılmış, müstesna bir adım atılmıştır. Yapamazsınız diyenle ters köşededir. Üretemezsiniz diyenler uçurumun dibindedir. Satamazsınız diyenler de yakında tel tel dağılacaktır. 'Yerli otomobil intihardır' diyenler ise mandacılardır, hepsi yabancı beslemeleridir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER