Bursa'da terör saldırısı ! Şehit ve yaralı var

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde saat 07.30 sıralarında cezaevi personelini taşıyan geçişi sırasında patlama oldu. Bir personel şehit oldu, biri ağır dört personel ise yaralandı.

Bursa'da terör saldırısı ! Şehit ve yaralı var


Bursa'da cezaevinde görevli infaz koruma memurlarını taşıyan servisin geçişi sırasında meydana gelen patlamada bir personel şehit oldu, biri ağır dört personel yaralandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “İlk verilere göre uzaktan kumandalı bir EYP’nin patlatıldığı değerlendirilmektedir” açıklamasını yaptı.


Bursa Valisi Yakup Canpolat, “Elektrik diğerine el yapımı patlayıcı bomba düşenmiş. Muhtemelen uzaktan kumanda ile yönetildiğini değerlendirdiğimiz bir patlayıcı. Araç geçerken patlatılmış ve maalesef araçtaki bir tane ceza infaz koruma memurumuz şehit oldu. Bir ağır yaralımız var” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise sosyal medya paylaşımında, “Bursa’da İnfaz Koruma Memurlarının servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlama sonucu, infaz koruma memurumuz Cengiz Yiğit şehit olmuş, bazı memurlarımız da yaralanmıştır. Şehidimize Allah’tan rahmet; ailesine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İlk verilere göre uzaktan kumandalı bir EYP’nin patlatıldığı değerlendirilmektedir. Güvenlik güçlerimiz ve ilgili birimlerimiz gerekli tahkikatları sürdürmektedir. Bu alçak pusuyu kuran hain katiller en kısa sürede yakalanacaktır” açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada, "Bursa-Mudanya yolunda infaz koruma memurlarının geçişi esnasında bir EYP'nin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 infaz koruma memurumuz şehit oldu. Faillerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Şehidimize Allah’tan rahmet, yaralı personelimize acil şifalar diliyorum" paylaşımını yaptı.

Adalet Bakanı Bozdağ ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun patlamanın ardından Bursa’ya gideceği öğrenildi.

anka

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER