DİSK İstiklal Caddesi'ne karanfil bıraktı

DİSK İstiklal Caddesi'ne karanfil bıraktı

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, beraberindeki heyetle birlikte İstiklal Caddesi’nde bombalı saldırının yaşandığı yere karanfil bıraktı. Çerkezoğlu, “Bilinsin ki bu katliamlara asla alışmayacağız, kanıksamayacağız. Bu katliamlarla yaratılmaya çalışılan korku iklimine teslim olmayacağız. Bilinsin ki her zaman hakikatin ve adaletin takipçisi olacağız” dedi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, sendika yöneticileri ve üyeleri ile birlikte bugün, İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım Pazar günü yaşanan bombalı saldırının düzenlendiği noktaya gitti. Alana karanfil bırakan heyet adına konuşan Çerkezoğlu, şunları söyledi:

“Bundan bir hafta önce tam bu noktada bir insanlık suçuna tanık olduk. Öncelikle buradan bir kez daha bu insanlık dışı, halk düşmanı katliamı lanetliyoruz. Bu katliamda hayatını kaybeden insanlarımızı anıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz ve bilinsin ki bu katliamlara asla alışmayacağız, kanıksamayacağız. Bu katliamlarla yaratılmaya çalışılan korku iklimine teslim olmayacağız. Bilinsin ki her zaman hakikatin ve adaletin takipçisi olacağız. Burada yitirdiğimiz arkadaşlarımıza, çocuklarımıza sözümüz olsun ki DİSK olarak her zaman ve her yerde katliamlara, savaşlara karşı duracak ve her zaman, her dönemde insana, emeğe ve yaşama sahip çıkacağız. Yine sözümüz olsun ki bu ülkede, bu topraklarda adaletin, demokrasinin, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu emeğin Türkiye’sini hep birlikte kuracağız. Tekrar başımız sağ olsun.”

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2022, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER