Ehlibeyt Alimler Derneği'nden Cübbeli Ahmet Hoca'ya kınama

Ehlibeyt Alimler Derneği’nde dün bir araya gelen yöneticiler, ortak basın açıklaması yaparak Cübbeli Ahmet’i kınadı.

Ehlibeyt Alimler Derneği'nden Cübbeli Ahmet Hoca'ya  kınama


 Ehlibeyt Alimler Derneği Başkanı Zeki Tumay, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"BİLİNÇLİ ŞEKİLDE YAPIYORLARSA HIYANET İÇİNDELER"

"5 Şubat 2022 tarihinde resmi sosyal medya hesaplarından gerçek dışı bilgilere dayanarak açıklama yapan, toplumda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu dönemde, milli birliğine zarar vererek, açıklamaları ile konusu suç teşkil eden eylemde bulunmuştur. Son günlerde kamuoyu, rencide edici ve bir o kadar da tedirgin edici birtakım çevrelerin nahoş söylemleriyle çalkalanmaktadır. Şu güzelim ülkemiz acaba böylesi ayrıştırıcı, tahrik edici ve kışkırtıcı söylemleri hak etmiş midir? Bu ülkeyi, bu Cumhuriyeti kurup bize teslim edenlerin sloganları ve söylemleri şuydu; 'Yurtta sulh, cihanda sulh'. Nedendir bilinmez, bulanık suda balık avlama heveslisi sözde kimi din adamı unvanını taşıyanlar, bu ülkenin insanlarını ayrıştırarak hangi hedeflere ve kimlere hizmet ettiklerini şayet bilmiyorlarsa apaçık gaflettedirler; yok biliyor ve bilinçli şekilde ikide bir temcit pilavı gibi belli konuları ısıtıp ısıtıp kamuoyunun bilgisine sunuyorlarsa, bununla ülkede bir kargaşa ortamı oluşturmaya çalışıyorlarsa bunlar o zaman delalet ve hatta hıyanet içindedirler derim. Cübbeli ve onun gibi düşünenleri akla ve izana davet ediyor ve kınıyoruz."

"DEMOKRASİ İLE YÖNETİLEN BİR ÜLKEYİZ"

Ehlibeyt Alimler Derneği Onursal Başkanı Veli Beder ise şöyle konuştu:

"Cübbeli Ahmet’in Caferi toplumuna attığı çirkin bir iftiradır. Türkiye Cumhuriyeti demokrasi ile yönetilen bir ülkedir. Diyanet İşleri Başkanlığı, Iğdır'da yapılan toplantıda Şiilik-Caferiliği bir mezhep olarak nitelemiştir. Biz de birileri gibi IŞİD ve Amerika’da bulunan FETÖ'ye hiçbir zaman kölelik etmemişiz, etmeyiz de. Çünkü dedelerimizden bize miras olarak kalan bu vatan kutsal emanettir."

Cübbeli Ahmet'in neden rahatsız olduğu sorusuna ise Veli Beder, "Çünkü fikirleri Amerika’da oturan bir hocaya hizmet etmektir. Bu, vatanı milleti bölmektir. Bunların tek fikri, bizleri bölüp parçalayıp birbirimize salmaktır. Bizler, FETÖ'ye bağlı değiliz. Biz, vatanımıza, bayrağımıza bağlı Türk vatandaşlarıyız. Cübbeli Ahmet’in açıklamaları bir talihsizliktir, bölücülüktür. Milli birliğimize zarar vermiştir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER