'Erdoğan'a hakaret' iddiasıyla Yeşim Salkım'a hapis istemi

'Erdoğan'a hakaret' iddiasıyla Yeşim Salkım'a hapis istemi

Tutuksuz yargılanacak olan Yeşim Salkım 8 Kasım’da hakim karşısına çıkacak


'SİSİ' lakaplı Seyhan Soylu, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak Yeşim Salkım’ın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği yönünde suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Yeşim Salkım hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Tv100'de Halil Yılmaz'ın haberine göre; soruşturma kapsamında tanıklar ve şüpheli sıfatındaki Yeşim Salkım dinlendi. Salkım savcıya verdiği ifadesinde “Kesinlikle hakaret etmedim. Şikayetçi Seyhan Soylu’nun son zamanlarda hakkımda söylediği sözler nedeniyle tedbir kararı aldırdım. O da karara uymadığı için 4 gün tazyik hapsi yattı. Bu yüzden bana husumet besliyor. Bu nedenle iftira atmış olabilir” şeklinde beyanda bulundu.

İddianamede Salkım’ın sözlerinin Cumhurbaşkanı’nın şeref ve saygınlığına saldırı mahiyetinde olduğuna kanaat getirildi. Adalet Bakanlığı’nın da suç itibariyle Salkım hakkında kovuşturma izni verdiği kaydedilen iddianamede, Yeşim Salkım’ın 'Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret' suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Tutuksuz yargılanacak sanık Yeşim Salkım 8 Kasım’da hakim karşısına çıkacak.

t24

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2022, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER