Hulusi Akar, Askeri Çerçeve Anlaşması’nı imzaladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi davetli olarak Ankara’da bulunan Macaristan Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky ile bir araya gelerek Askeri Çerçeve Anlaşması'nı imzaladı.

Hulusi Akar, Askeri Çerçeve Anlaşması’nı imzaladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi davetli olarak Ankara’da bulunan Macaristan Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky ile bir araya geldi. Akar ve Szalay-Bobdrovnizcky, heyetler arasındaki görüşmelerinin ardından Türkiye ve Macaristan Askeri Çerçeve Anlaşması’nı imzaladı.

Milli Savunma Bakanı Akar, Macaristan Savunma Bakanı Szalay-Bobrovniczky ile bir araya geldi. Görüşmeye ilişkin Bakanlık’tan yapılan açıklama şöyle:“Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmî davetlisi olarak Ankara'ya gelen Macaristan Savunma Bakanı Kristóf Szalay-Bobrovniczky'i Millî Savunma Bakanlığında askerî törenle karşıladı. Tören mangasını "Merhaba asker" diyerek selamlayan Bakan Szalay-Bobrovniczky Şeref Defteri'ni de imzaladı.

Baş başa görüşen Bakanlar Akar ve Szalay-Bobrovniczky daha sonra heyetler arası görüşmeye başkanlık etti.

Görüşmelerin ardından Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Macaristan Savunma Bakanı Kristóf Szalay-Bobrovniczky tarafından Türkiye ve Macaristan arasında Askerî Çerçeve Anlaşması imzalandı.”

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER