İmamoğlu, bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için karanfil bıraktı

İmamoğlu, bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için karanfil bıraktı

 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıda yaşamını yitiren vatandaşların anısına, patlamanın olduğu noktaya karanfil bıraktı. İmamoğlu, "Hiçbir zaman terörizmin bu hamlelerine karşı yüzümüz aşağı eğilmeyecek" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün İstiklal Caddesi'ne gelerek, bombalı saldırının düzenlediği noktada oluşturan platforma saldırıda yaşamını yitirenler için karanfil bıraktı. İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Başımız sağ olsun. Hepimize milletçe başsağlığı diliyorum. Hepimize geçmiş olsun. Yaralılarımızın durumu gayet iyi, bu sevindirici. Ama ne yazık ki kaybettiğimiz canlar hepimizi üzmüştür. Allah rahmet etsin. Terörizme karşı, terör örgütlerine karşı dimdik, 16 milyon İstanbullu var İstanbul'da. 86 milyon milletimizle beraber, milletçe omuz omuza mücadele vereceğiz. Hiçbir zaman, asla terörizmin bu hamlelerine karşı yüzümüz aşağı eğilmeyecek.

Buradayız, İstiklal Caddesi'ndeyiz, İstanbul’umuzun göz bebeği İstiklal Caddesi'ndeyiz. Her sabah gelip esnafımıza hayırlı işler dileyeceğim, onlarla alışveriş yapıp çayını, kahvesini içeceğim. İstanbul'da turistleri, şehrimizin misafirlerini ve şehrimizin insanlarını dünden daha güvenli oldukları bir ortamda ağırlamanın üzerimize düşen sorumluluğunu ortaya koyacağız. Kimse bundan kuşku duymasın. Terörizmi, terör örgütlerini dün en üst seviyede kınadığımız gibi şimdi de kınıyoruz. Allah milletimizi korusun. Bizler omuz omuzayız, yan yanayız. Devletimizin her kurumuyla, her birimiyle bir arada mücadelemizi vereceğiz. Tekrar başımız sağ olsun, yaralılarımıza acil şifa diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER