Kemal Kılıçdaroğlu: Asla şaşırtamazsın

Kemal Kılıçdaroğlu: Asla şaşırtamazsın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Beklediğim gibi Erdoğan, başörtülü kadınları rehine olarak elinde tutabilmek için, konuyu alakasız yerlere taşıdın. Samimi değilsin. Zorbasın. Milletimiz görsün istedim ve sen gösterdin. Sen kim, ‘Özgürlükçü Anayasa’ yapmak kim. Sen yasakçısın, sen gaddarsın. Asla şaşırtmazsın” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Çekya dönüşü uçaktaki medya mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Aile filan hepsi bu işin içinde, öyle bir şey yapıyoruz ki hadi bakalım görelim seni. Biz kimlerin LGBT’ci olduğunu biliyoruz zaten” diye konuşması üzerine, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından bugün paylaştığı mesaj şöyle:

“Beklediğim gibi Erdoğan, başörtülü kadınları rehine olarak elinde tutabilmek için, konuyu alakasız yerlere taşıdın. Samimi değilsin. Zorbasın. Milletimiz görsün istedim ve sen gösterdin. Sen kim, ‘Özgürlükçü Anayasa’ yapmak kim. Sen yasakçısın, sen gaddarsın. Asla şaşırtmazsın.

“BURADAN GENÇ MUHAFAZAKÂR KADINLARA SESLENİYORUM”

Buradan genç muhafazakâr kadınlara sesleniyorum: Bu eril Erdoğan ve Bahçeli siyasetine ilk seçimde siyasal rehine olmadığınızı göstereceksiniz. Ben de söz veriyorum, iktidarımızın ilk haftasında hem İstanbul Sözleşmesi'ni hem de bu önerdiğimiz kanunu Anayasa'ya da geçireceğim.

“KADINLARIN GİYİMİ KUŞAMI ERKEKLERİN İKİ DUDAĞINDAN SONSUZA KADAR KURTULACAK”

‘Özgürlüğünü kısıtlayacak şekilde kıyafet giymek ya da giymemek gibi temel hak ve özgürlükleri ihlal edecek biçimde kadınlar herhangi bir zorlamaya tabi tutulamaz’ dedik. Teklifimizden görüleceği üzere, kadınların giyimi kuşamı erkeklerin iki dudağından sonsuza kadar kurtulacak.

“ADALET VE EKONOMİ BİRBİRİYLE ÇOK BAĞLIDIR. KARDEŞTİR. BİRBİRİNİN İKİZİDİR”

Ayrıca beni eleştirenlere gelecek olursam, tabii ki bekliyordum eleştirilerinizi. Ve tabii ki eleştirilerin tümü başımın üstündedir. Ancak inancım şudur ki, adalet ve ekonomi birbiriyle çok bağlıdır. Kardeştir. Birbirinin ikizidir. Biri olmadan diğeri olmaz.

“DAHA BÜYÜK MESELELER DE VAR VE YÜREKLİ BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜMLER GETİRECEĞİZ”

‘Benimle misiniz’ diye seslendiğimde, elbette bu kanun teklifimin sadece başlangıç olduğunu bilerek seslendim. Daha büyük meseleler de var ve yürekli bir şekilde çözümler getireceğiz hepsine. Tekrar ediyorum, yürekli bir şekilde çözeceğiz.

“BEN SİYASAL HAYATIMIN SONUNDA, MİRAS OLARAK ARDIMDA BARIŞIK BİR TÜRKİYE BIRAKACAĞIM”

Ben siyasi ikbal düşünecek değilim. Ben siyasal hayatımın sonunda, miras olarak ardımda barışık bir Türkiye bırakacağım. Enerjisini dünya ile rekabet için harcayan bir Türkiye bırakacağım. Bu riski almak zorundayım. Başarılı olur muyum bilmiyorum… Ama deneyeceğim.”

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2022, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER