Özel hastanelerin sözlü savunması 15 Şubat'ta

Rekabet Kurulu sözlü savunmaya ilişkin açıklama yaparak toplantının online olarak takip edilebileceğini de duyurdu.

Özel hastanelerin sözlü savunması 15 Şubat'ta

 Rekabet Kurulu’nun açıklaması şöyle:

“SAVUNMA TOPLANTISI 15 ŞUBAT’TA: Özel hastanelerin serbest hekimlerden talep ettikleri ameliyathane hizmet ücretlerini birlikte belirlemek ve yapılan centilmenlik anlaşması ile hastaneler arasında personel transferini engellemek gibi davranışlarla 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasıyla açılan ve bazı özel sağlık kuruluşları ile teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 15 Şubat 2022 tarihinde saat 10.30’da yapılacak.

ŞİKÂYETÇİ VE ÜÇÜNCÜ KİŞİLER 8 ŞUBAT’A KADAR BAŞVURMALI: Toplantıya söz almak üzere katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, ‘Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ’ uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 08 Şubat 2022 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumu’na başvurmaları gerekmektedir. 

TOPLANTIDAN YARIM SAAT ÖNCESİNE KADAR KATILIM FORMUNUN DOLDURULMASI GEREKİYOR: Sözlü savunma toplantısına dinleyici olarak katılmak isteyenler, toplantıyı online olarak takip edebileceklerdir. Bu amaçla Rekabet Kurumu web sitesindeki yönlendirmelere uygun olarak, en geç toplantı saatinden yarım saat öncesine kadar katılım formunun doldurulması gerekmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER