Prof. Dr. Aziz Sancar'dan KKTC'ye destek

Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, üzerinde İngilizce 'KKTC tanınmalı' yazan tişört giydi.

Prof. Dr. Aziz Sancar'dan KKTC'ye destek

Geçtiğimiz haftalarda, Birleşmiş Milletler 77’inci Genel Kurul konuşmasında uluslararası toplumu bir an önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanımaya davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuyu Putin’le olan görüşmelerinde de dile getirdiğini açıklamıştı.Erdoğan’ın yeniden gündeme taşıdığı KKTC’nin tanınması meselesine bir destek de Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar’dan geldi. Sancar, üzerinde İngilizce ‘KKTC Tanınmalı’ üstü giydiği fotoğraflarını sosyal medyada yayınladı.

Sancar’ın sweatshirt ile verdiği poz kısa sürede gündem olurken, özellikle Türkiye’den Nobel ödüllü bilim insanına destek yağdı.Erdoğan’ın, BM’deki hitabında “KKTC’yi tanıyın” çağrısından sonra Rusya’nın KKTC’ye doğrudan uçuş seferleri başlatacağı açıklanmıştı. Antalya aktarmalı planlanan Moskova-Ercan Havalimanı seferlerinin, kasım ayında başlaması bekleniyor. Rusya ile başlayacak direkt uçuş serüvenine yeni ülkelerin de katılacağı öngörülüyor.

RUSYA İLE UÇUŞLAR BAŞLIYOR
Geçtiğimiz ay KKTC ile Rusya arasında direkt uçuş seferlerinin başlayacağı açıklandı.Antalya aktarmalı planlanan Moskova-Ercan Havalimanı seferlerinin, kasım ayında başlaması bekleniyor. Rusya ile başlayacak direkt uçuşlara yeni ülkelerin de katılacağı öngörülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER