Sağlık çalışanlarına ek ödeme  ne zaman yapılacak?

Sağlık çalışanlarına ek ödeme  ne zaman yapılacak?


Sağlık personeline Ek Ödeme Yönetmeliği Resmî Gazete'de yayımlandı. Peki, sağlık çalışanlarına ek ödeme ne kadar, ne zaman yapılacak?


Sağlık Personeline Döner Sermaye Ek Ödemesi Yönetmeliği, Resmî Gazete’de yayımlandı. Bir süredir konuşulan sağlık personeline ek ödeme hakkındaki detaylar netleşti. Sağlık personeli ek ödemesinin tarihini ve ne kadar olacağını merak eden çalışanlar, konuyla ilgili araştırmalar yapmaya başladı. Peki, sağlık çalışanlarına ek ödeme ne kadar, ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sağlık Personeline Döner Sermaye Ek Ödemesi Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayınlandı. 'Yönetmelik dili' hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. 

Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak?
Sağlık personeline ek ödeme, her ayın 15'inde yapılacak. 

Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne kadar?
Sağlık - Sen Başkanı Semih Durmuş, bir televizyon kanalının canlı yayınında ''Uzman hekim ve üzerine yapılmış olan düzenleme net olarak 10 bin liraya tekabül ediyor. Aynı düzenlemeyle beraber asistan arkadaşlarımızın 7 bin 500 liraya yakın bir ilave ücretleri olacak. Pratisyen hekimlere de yansıması 5 bin lirayı bulacak. Diş hekimleri için de aynı düzenleme geçerli olacak'' dedi.

Uygulama ayırt etmeksizin bütün uzman hekimlerin hekimleri kapsadığını söyleyen Durmuş, ''Diş hekimleri de aynı düzenlemeden faydalanıyorlar. Diş hekimleri 5 bin lira uzmanları da 10 bin lira ilave taban ücreti almış olacaklar'' açıklamasını yaptı.

Durmuş, "Öncelikle aralık ayında yapılan düzenleme bütüncül bir düzenleme değildi. Biz Sağlık-Sen olarak buna itiraz etmiştik. Buradaki düzenleme bir hemşire için 850 liraya, teknikerler için de 500-600 liraya varan bir düzenleme gerçekleştirilmiş oldu. Sağlık çalışanlarına derece, unvan ve kademelerine göre; 400 liradan başlayarak 10 bin liraya kadar gidebilecek ek ödeme yapılacak'' şeklinde konuştu.

t24

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER