TOKİ'den reklam için dev harcama!

İdarenin, Aralık 2017-Mart 2022 döneminde reklam ve tanıtım için AKP referanslı şirketlere toplam 36,4 milyon TL harcadığı ortaya çıktı.

TOKİ'den reklam için dev harcama!

TOKİ’nin Aralık 2017 ile Mart 2022 arasındaki dönemde reklam ve tanıtım harcaması toplamı 36,4 milyon TL olarak hesaplandı. TOKİ’nin reklam panoları giydirme, TV tanıtımları ve gazete ilanlarını da içeren reklam ve tanıtım harcamaları dudak uçuklattı.

AKP REFERANSLI ŞİRKET
BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, Aralık 2017 ve Mart 2022 arasındaki dönemde TOKİ tarafından reklam ve tanıtıma yönelik toplam beş ihale sonuçlandırıldı. Sözleşme bedelleri toplamı 36,4 milyon TL olan ihalelerden en maliyetlisi ise referansları arasında AKP’yi gösteren TAB Tanıtım Organizasyon Dijital Reklam Güvenlik Sistemleri İnşaat Sanayi Limited Şirketi’ne gitti. Şirket ile TOKİ arasında tanıtım ihalesi kapsamında 13 Ocak 2022 tarihinde 8,4 milyon TL’lik sözleşme imzalandı.

TOKİ’nin reklam ve tanıtım ihalesi verdiği diğer şirketler ve ihalelerin sözleşme bedelleri ise şöyle sıralandı:

PARA BAHÇELERE GÖMÜLÜYOR
Reklam için on milyonlarca lira harcayan TOKİ, millet bahçesi inşaatlarına da para döküyor. 2022’nin Ocak-Temmuz döneminde millet bahçeleri için 4 milyar TL’nin üzerinde para harcayan TOKİ’nin inşa ettirdiği yüksek maliyetli millet bahçelerinden bazıları şöyle sıralanıyor:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER