Meteoroloji'den yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege'nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den yağış uyarısı

Türkiye'nin büyük çoğunluğunda hava parçalı ve az bulutlu olacak. Karadeniz'in orta ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde bulutlar yoğunlaşıyor, yer yer kar ve yağış bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise yurt genelinde 3 ila 5 derece artacağı düşünülüyor.

KARADENİZ BÖLGESİ'NDE YAĞIŞ BEKLENİYOR


Yağışların Ege kıyı kesimi, Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunuyor.


HAVA SICAKLIKLARI BATI KESİMLERDE YÜKSELİŞE GEÇİYOR

Hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle batı ve güneybatı, doğu kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.(sondakika)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER