O bölgeler için sağanak yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul’da ve akşam saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir ve Çankırı gibi bölgelerde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağışın beklendiğini duyurdu.

O bölgeler için sağanak yağmur uyarısı


Bölgelerde yaşayan yurttaşlar; sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması yönünde uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İstanbul, Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu) ile Eskişehir’in kuzeyi, Çankırı ve kuzey ilçeleri ağırlıklı olmak üzere Ankara’da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıkladı. Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Anadolu Yakası ağırlıklı olmak üzere İstanbul’da yerel olarak kuvvetli (15-30 kilogram/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu) ile Eskişehir’in kuzeyi, Çankırı ve kuzey ilçeleri ağırlıklı olmak üzere Ankara’da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER