Altın Portakal Sinema Tır'ı yola çıktı

Altın Portakal Sinema Tır'ı yola çıktı

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin habercisi Sinema TIR'ı festival heyecanını ilçelere taşımak için yolculuğuna başladı. Sinema TIR’ının ilk durağı, Akseki ve Gazipaşa ilçeleri oldu. 

Bu yıl 1-8 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali öncesine yola çıkan Altın Portakal Sinema TIR'ı, ilçe ilçe gezmeye başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin gezen sinema etkinliği kapsamında Akseki Kaymakamlığı önünde çocuklar için Aslan Hürkuş Kayıp Elmas filminin gösterimi yapılırken, yetişkinler için Aykut Enişte 2 filminin gösterimi gerçekleştirildi.   

AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ

Saat 18.00 ve 20.00 seanslarında izleyiciyle buluşan gezen sinema etkinliği geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gördü. Ücretsiz olarak yapılan gösterimlerde çocuklar ve yetişkinler için iki farklı filmin gösterimi gerçekleştiriliyor. 

Bu yılın en çok izlenen ve beğeni toplayan Aslan Hürkuş Kayıp Elmas filmi Aksekili çocuklar tarafından ilgiyle izlendi. Aileleriyle birlikte açık havada sinema keyfi yaşayan çocuklar, keyifli anlar yaşadı. Saat 20.00’de gerçekleştirilen Aykut Enişte 2 filmi de Aksekililerden yoğun ilgi gördü. 

SİNEMA SALONUNDAN FARKSIZ

Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı’nda ise Gezen Sinema TIR'ında sinema keyfi yaşandı. İçerisi bir sinema salonundan farksız olan TIR'da Aslan Hürkuş Kayıp Elmas filmini izleyen çocuklar keyifli dakikalar geçirdi. Altın Portakal Sinema TIR'ları, 9 Ekim’e kadar Gündoğmuş, İbradı, Alanya, Manavgat, Serik, Aksu, Muratpaşa, Kaş, Konyaaltı, Kumluca, Döşemealtı, Korkuteli, Elmalı, Demre, Finike, Kemer ve Kepez ilçelerinde sinemaseverlerle buluşacak. 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2022, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER