Bergama Tiyatro Festivali başlıyor

İzmir'de Bergama Tiyatro Festivali, ulusal ve uluslararası 25 oyunu sanatseverlerle buluşturacak. 2 Haziran'da Mabel Matiz konseriyle başlayacak festival, ücretli ve ücretsiz birçok etkinlik sonrası 5 Haziran'da sona erecek.

Bergama Tiyatro Festivali başlıyor


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi, BERKSAV (Bergama Kültür ve Sanat Vakfı), Bergama Ticaret Odası ve Ne Yerde Ne Gökte Derneği’nin destekleriyle düzenlenecek festival, 2 Haziran'da Mabel Matiz konseri ile başlayacak. Ulusal ve uluslararası 25 oyunun sahneleneceği festival 5 Haziran'da sona erecek.

Festival; performanslar, bölgeden ve çocuklar için performanslar, alana dair, somut olmayan kültürel miras, çocuklar ve gençler için atölyeler, konuşmalar ile yolculuklar konu başlıklarıyla düzenlenecek etkinliklerle sanatseverleri ağırlayacak.

Yapımcılığını Tatlı Ekşi Tiyatro’nun üstlendiği Aşk Geçmişim ve Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın Timsah Ateşi oyunları festivalin öne çıkan performansları arasında yer alıyor.

İzmir'de 3. kez yapılacak Bergama Tiyatro Festivali’nin seçkisinde yer alan tüm etkinlik ve oyun biletleri Mobilet üzerinden satın alınabiliyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 3dots ve BERaBER tarafından düzenlenen festival ile ilgili duyuruların bergamatiyatrofestivali.com adresininden takip edilebileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER