Bornova'da satranç yarışması

Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen Satranç Turnuvası 19-20 Şubat 2022 tarihlerinde satranç tutkunlarını bir araya getirecek.

Bornova'da satranç yarışması


Bornova Belediyesi’nin satranç sporunu sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediği "Bornova Belediyesi Satranç Turnuvası”, Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği işbirliğiyle gerçekleşecek. Turnuvaya, TSF Lisansına sahip 2021 - 2022 yılı vizesi yapılmış, 2015 – 2008 yılları ve arasında doğan sporcular katılabilecek.  64 sporcu ile sınırlı olan turnuvada eşleştirmeler 6 tur üzerinden İsviçre Sistemine göre yapılacak. 

DERECEYE GİRENLERE ALTIN

10 yaş ve altı ile 14 yaş ve altı olmak üzere 2 kategoride gerçekleşecek olan turnuvada dereceye girenlere madalya ve kupa verilirken her iki kategorinin de birincilerine yarım altın, ikincilere çeyrek altın, ye üçüncülere ise gram altın hediye edilecek. 2 gün sürecek olan turnuvaya katılmak isteyen sporcular, "www.izmir.tsf.org.tr" adresinden kayıt yaptırabilecek. 

Bornova’nın bir spor kenti olduğunu belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, satrancın özellikle çocukların zeka gelişimi açısından önemli bir spor olduğuna dikkat çekti. Başkan İduğ, “Sporun hemen her dalında çalışmalar ve yatırımlar  yapıyor, kurslar açıyoruz. İlçemizde açtığımız ücretsiz satranç kurslarıyla da bu zeka sporunu yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Bu turnuvanın da amacımıza büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER