Mahsun Kırmızı'gülün filmi tamamlandı

Mahsun Kırmızı'gülün filmi tamamlandı

Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği ‘Prestij Meselesi’nin çekimleri tamamlandı. Hilmi Topaloğlu’nun Anadolu’nun dört bir yanından bulduğu yetenekli genç müzisyenleri keşfetmesini anlatan filmde Haluk Levent, Özcan Deniz ve Mahsun Kırmızıgül’ün starlığa uzanan öyküleri yer alıyor.

‘Prestij Meselesi’nin basın toplantısı önceki gün Etiler’deki eski Prestij Müzik binasında gerçekleşti. Kadrodaki Engin Hepileri, Melisa Döngel, Eser Yenenler, Şebnem Bozoklu, Erdal Özyağcılar, Erkan Petekkaya, Onur Gözeten ve Yiğit Kalkavan gibi birçok oyuncu da toplantıya katıldı.

Mahsun Kırmızıgül "Bu binanın harcında çok emeğim var. Bir otobiyografi filmi yaptım."

"Ben çok kalem oynatmadım, filmin çoğunu Tanrı yazdı. Hilmi Topaloğlu bir yıldız avcısıydı."
 
'SEN BİR STAR OLACAKSIN' DEDİ 
"Ben, Özcan ve Haluk ona çok şey borçluyuz. Önceki kasetlerim satmamıştı. Hilmi Abi beni Unkapanı’nda merdivenlerde otururken görüp ‘Kalk ayağa! Sen bir star olacaksın’ dedi ve oldum" diye konuştu.

Filmde babasını canlandıran Mahmut Kırmızıgül ise "Babama farklı gözle bakıp onu daha çok izlemek zorunda kaldım. Oyuncu değilim ama her gün hazırlandım, dersler aldım. Babamı oynamak bana nasip oldu. Hem babam hem yönetmenim oldu" dedi.

İlk kez bir filmde oynayan Melisa Döngel "Beyazperdeye ilk adımımı böyle büyük bir işle attığım için çok şanslı hissediyorum kendimi" dedi.

posta

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2022, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER