Erdoğan açıkladı: Tahıl koridoru açıldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Rusya'nın anlaşmadan çekilmesiyle kapanan tahıl koridorunun yeniden açıldığını açıkladı.

Erdoğan açıkladı: Tahıl koridoru açıldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında konuştu. Yaptığı konuşmada başörtüsü meselesinden, Mahir Ünal'ın görevden alınmasına ve Rusya'nın çekildiğini ilan ettiği tahıl koridoruna kadar birçok konu başlığını ele alan  Erdoğan, “Sayın Putin’le dün yaptığımız görüşme üzerine bugün saat 12.00’den itibaren tahıl sevkiyatı eskiden planlandığı gibi devam edecek” dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

REFERANDUM RESTİ
Başörtüsü konusunda hazırlanan Anayasa değişiklik teklifiyle ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anayasa değişikliği teklifinin geniş bir mutabakatla hayata geçmesini umut ediyoruz. Bu mutabakat olmazsa halk oylaması dahil diğer adımları da atmaya hazırız” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA LONDRA TEPKİSİ: HAMBURGER TURU
Kılıçdaroğlu’nun ABD’nin ardından İngiltere’ye yapacağı geziyle ilgili de Erdoğan “Utanmadan sıkılmadan 10 bin km öteye hamburger turları düzenliyorlar. Daha düne kadar dört faklı dilde yatırımcıları tehdit eden kendisi değilmiş gibi Londra’ya temiz yatırımcı bulmaya gidiyormuş. Yatırım kim, sen kim” dedi.

UYUŞTURUCU TEPKİSİ
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Cari açığı uyuşturucu parasıyla kapatmaya çalışıyorlar” sözleri için Erdoğan, “Bu zatın bizi uyuşturucu satıcılarıyla aynı cümle içinde kullanılarak sergilediği kepazelik artık sınırların aşıldığı anlamına gelmekte. Bunun hesabını hukuk önünde soracağız” ifadelerini kullandı.

'ÜNAL İLE YAKIN ÇALIŞACAĞIZ'
Cumhuriyeti hedef alan sözleriyle büyük tepki alan AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, görevinden istifa etmiş yerine Özlem Zengin getirilmişti. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısından Ünal’ın görevden alınmasıyla ilgili de konuştu.

Mahir Ünal’a katkılarından dolayı teşekkür eden Erdoğan “Mahir Ünal ile farklı platformlarda yakın bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz ” dedi. Erdoğan, “Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal’ın görevinden affı ile boşalan yere daha önce de aynı sorumluluğu yürüten Genel Başkan Yardımcımız Özlem Zengin arkadaşımızı teklif ediyoruz” dedi.

MAHİR ÜNAL NE DEMİŞTİ?
Eski AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ndan hemen önce katıldığı bir etkinlikte, “Bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir” demişti.

Cumhuriyeti hedef alan sözleri büyük tepki çeken Ünal, birkaç gün sonra, Cumhuriyeti ve Türkçeyi savunan yeni bir açıklama yapsa da görevinden olmayı engelleyemedi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin çok sert tepkisinin de istifada etkili olduğu biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2022, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER