Kartal'da çocuklara ücretsiz diş tedavisi

Kartal Belediyesi, ‘Çocuk ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde, Kartallı çocuklara ücretsiz bir şekilde, ağız ve diş sağlığı hizmeti vermeye devam ediyor.

Kartal'da çocuklara  ücretsiz diş tedavisi


Kartal Belediyesi tarafından hizmete açıldığından bugüne kadar yaklaşık 65 bin Kartallı çocuğun ücretsiz tedavisinin gerçekleştiği ‘Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne, Covid-19 salgınının etkisini yitirmesiyle birlikte rekor sayıda başvuru yapılıyor.


Kartal’da yaşayan, 4-12 yaş aralığındaki çocuklara ağız ve diş sağlığı hizmeti veren merkezde, miniklerin; dolgu, çekim, amputasyon, kanal tedavisi, diş taşı temizliği gibi tedavi işlemleri gerçekleştirilirken, tedavi boyunca kaygı taşıyan miniklere, uzman psikolog tarafından psikolojik destek veriliyor. Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sayesinde özellikle çocukluk döneminde fazlasıyla önem taşıyan ağız ve diş sağlığı hizmeti Kartal Belediyesi’nce ücretsiz sağlanıyor.

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN UZMAN DOKTORLARA TEŞEKKÜR

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, özellikle Covid-19 salgınının etkisini yitirmesiyle birlikte, Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne rekor sayıda başvuru yapıldığını belirterek uzman doktorlara yoğun çalışma temposundan dolayı teşekkür etti.

Başkan Yüksel, “Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’miz Kartallı miniklerimiz için sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmaya devam ediyor. Özellikle salgının etkisini yitirmesiyle beraber rekor sayıda bir başvuru gerçekleştiğini görüyoruz. Kartal’da halk sağlığını çok önemsiyor ve her alanda komşularımızın yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER