LÜBİFEST başlıyor

LÜBİFEST başlıyor

Lüleburgaz Belediyesi’nin iki yıldır pandemi nedeniyle gerçekleştiremediği 4’üncü Lüleburgaz Bisiklet Festivali LÜBİFEST, dolu dolu bir programla 16 Eylül'de Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde başlıyor.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Türkiye’nin dört bir yanından bisiklet tutkunlarını bir araya getirdiği 3 gün sürecek heyecan dolu festival LÜBİFEST, 16 Eylül'de LYBA’da başlıyor. Konserler, eğlenceli bisiklet yarışları, yol yarışı, bisiklet turları slotcar, sürpriz hediye çekilişleri ve eğlenceli yarışmaların gerçekleştirileceği LÜBİFEST’te Lüleburgazlılar eğlenceyi hareketle bir arada yaşama fırsatı bulacak.

FESTİVAL KORTEJİ

LÜBİFEST’in birinci günü, saat 18.00’de Kongre Meydanı’ndan kortejle başlayacak. Kortejin yanı sıra festival alanında gün boyu ve festival süresince DJ performansı gerçekleştirilecek.

LÜBİFEST’te çocuklar da unutulmadı. Çocuklar için oluşturulan şişme oyun alanları, slot car gibi etkinlikler düzenlenecek. Günün devamında ise Ali Altay sahne alacak.

SÜRPRİZ HEDİYE ÇEKİLİŞİ

Festivalin ikinci gününde de coşku devam edecek. Onlarca etkinlik çadırının yer alacağı festivalde sürpriz hediye çekilişi yapılacak. Tüm bunların yanı sıra “En Yavaş Bisiklet Yarışı”, “Mini Ayak Futbolu”, “Tay Tay Bisiklet Yarışı” gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Günün sonunda ise Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Konseri ile Trockya Blues Konserleri düzenlenecek.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK YOL YARIŞI BAŞLIYOR

LÜBİFEST kapsamında Lüleburgaz’ın ev sahipliği yaptığı önemli organizasyonlardan biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yol Yarışı da gerçekleştirilecek. İki etap halinde düzenlenecek ve çok sayıda bisiklet sporcusunun katılacağı yol yarışı, festivalin üçüncü günü olan 18 Eylül pazar günü saat 09.00’da başlayacak.

Öte yandan, LYBA’da çadır etkinlikleri ve diğer eğlenceli aktiviteler de gün boyu devam edecek.

KÖY YOLLARINDA SAĞLIKLI ROTA

LÜBİFEST’in ikinci ve üçüncü gününde bisikletliler “Sağlıkla Pedal Çeviriyoruz” sloganıyla bisiklet turları düzenleyecek. Bisiklet tutkunları LYBA’dan hareketle köy yollarından oluşan rota boyunca turlarını gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2022, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER