Seyhan BTelediyespor Kulubü, Türkiye 3.üncüsü oldu

Türkiye Atletizm Federasyonu, Turkcell Kulüplerarası Kros Ligi finalleri geçtiğimiz cumartesi günü Merkez Park’ta gerçekleşti.

Seyhan BTelediyespor Kulubü, Türkiye 3.üncüsü oldu

Kenti temsil eden tek takım olan Seyhan Belediyespor Kulübü, güçlü rakiplerin yer aldığı yarışlarda Büyük Kadınlarda 4., Büyük Erkeklerde ise 3. olarak önümüzdeki yıl Kros Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandı.

"ÖNEMLİ PROJELERİN ALTINA İMZA ATACAĞIZ"

Kros Ligi final yarışlarının startını veren ve katılımcı tüm takımlara başarı dileğinde bulunan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Seyhan Belediyespor Kulübü’nün, Adana’yı finallerde temsil eden tek kulüp pozisyonunda olması bir belediye başkanı olarak benim için gurur verici bir olaydır” dedi.  Atletizmin tüm sporların temeli olduğunu belirten Başkan Akay, şunları söyledi:

“Yaşam boyu insana gerekli olan bir unsur. Spor sonuçta özellikle içinde yaşadığımız yıllarda hem sosyal hem ekonomik ve sağlık sorunlarını çözebilecek bir yapı. Bunu geliştirmemiz lazım. Bu tür organizasyonda ilimizi temsil edecek olan kulüp sayısını arttırmalıyız. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ile çok ciddi projelerin altına imza atacağımızı ümit ediyorum.

"YARIŞMACI DEĞİL YETİŞTİREN KULÜP OLACAĞIZ"

Güçlü rakiplerin yer aldığı Kros Ligi final yarışlarında, Büyük Kadınlar kategorisinde 3., Büyük Erkekler kategorisinde ise 3. olarak önümüzdeki yıl oluşturulacak Kros Liginde mücadele etme hakkına sahip olan Seyhan Belediyespor Kulübü sporcularımızı kutluyorum. Atletizm sporunu daha yaygın hale getireceğiz. Her kategoride yarışmacı değil başarılı sporcular yetiştirmeye kararlıyız. Bunun için de imkanlarımız dahilinde desteğimizi esirgemeyeceğiz.”

ÇORBA İKRAM EDİLDİ

Merkez Park’ta gerçekleşen ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek final yarışlarına katılan kulüplerin yöneticilerine, antrenörlerine ve müsabakaları izlemeye gelen misafirlere Seyhan Belediyesi tarafından çorba ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER