Alevilere küfürlü hakaret eden Yakup Tilki tutuklandı

Alevi yurttaşlara yönelik sosyal medyada küfür ve hakaret içerikli ifadeler kullanan kişi gözaltına alındı.

Kocaeli'de sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Yakup Tilki, Alevi yurttaşlara hakaret etti. Görüntüler, kamuoyunda büyük tepki çekti.

Şikayetler üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan Tilki'yi gözaltına aldı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca da Tilki hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek’ suçundan soruşturma açıldığını bildirdi.


 
HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA SEVK ETMEK SUÇUNDAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Açıklamada, "Twitter isimli sosyal medya aracı üzerinden yaptığı sözlü paylaşımla Alevi vatandaşlarımıza yönelik aşağılayıcı ve hakaret mahiyetinde sözler sarf eden şüpheli Y.T. hakkında ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Sevk Etmek’ suçundan Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen şüpheli Y.T. bugün emniyet güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır" denildi.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN: EN AĞIR ŞEKİLDE KINIYORUM
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Alevilere yönelik saldırıyı kınadığını söyleyerek şunları kaydetti:

"Ne dediğini bilmeyen, kin ve nefret dili kullanarak Alevi kardeşlerimize yönelik gerçekten çok alçakça ifadeler kullanan bir vatandaşımızın videosunu az önce bana da izlettiler. Aldığım bilgilere göre vatandaş gözaltına alınmış ve gerek kolluk kuvvetleri ve adli makamlar gereğini hızla yapacaklardır. Buna zerre kadar kimsenin şüphesi olmasın. Ben Alevi kardeşlerimize yapılan bu saldırıyı ve nefret dili ve alçaklığı en ağır şekilde kınıyorum."

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER