bir kadını, tecavüz edip yakarak öldürmekle tehdit eden Merlin Samirşah tutuklandı

Tiktokta canlı yayın yapan Merlin Samirşah isimli bir şahıs bir kadını “Onu bulup yakacağım. Özgecan Aslan gibi olacak sonu” ifadeleriyle tehdit etmesinin ardından gözaltına alındı.

bir kadını, tecavüz edip yakarak  öldürmekle tehdit eden  Merlin Samirşah tutuklandı


Bir sosyal medya platformu olan Tiktokta canlı yayın yapan Merlin Samirşah isimli bir şahıs, bir kadını, tecavüz edip yakarak öldüreceğini söyleyerek tehdit etti. Azerbaycan uyruklu Merlin Samirşah polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 Sosyal medyada, bahsi geçen kişiye tepkiler çığ gibi büyürken, potansiyel suçlu Merlin Samirşah için #MerlinSamirşahTutuklansın etiketiyle Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ihbarda bulunuldu. Konuyla ilgili yetkililerden ise henüz bir açıklama gelmedi.


 
Şule Çet Dayanışma Platformu da: “Bu bir ihbardır. Tiktokta bir kadına tecavüz edip yakarak öldüreceğini rahatlıkla söylüyor. Hatta Özgecan Aslan gibi olacak sonu diyor. Kadın düşmanı, potansiyel katil, tecavüzcü.” sözleriyle paylaşım yaparak, #MerlinSamirşahTutuklansın etiketi ile Merlin Samirşah isimli şahısa tepki gösterdi.

Kimi kullanıcılar ise potansiyel katile tepki göstererek, “Boğaziçi’nde bir öğrenciye 5 polis gönderen devletimiz bu potansiyel katile de bir polisini gönderir mi acaba” şeklinde açıklamada bulundu.

GÖZALTINA ALINDI
Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Sanal Devriye ekipleri, Azerbaycan uyruklu Samir B.’nin bir sosyal medya uygulaması üzerinden canlı yayın yaparak, ‘Hacer’ adlı kadını ölümle tehdit ettiği ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Şüphelinin tehdit ettiği kadın hakkında, “Onu bulup yakacağım. Özgecan Aslan gibi olacak sonu” diyerek tehditler savurduğu belirlendi. Polis ekipleri tarafından İstanbul’un Fatih ilçesinde gözaltına alınan şüpheli, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. (gercekgundem)

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER