Cicişlerden Esra Ersoy'a 10 yıl hapis

Kamuoyunda Ciciş kardeşler olarak bilinen Esra ve Ceyda kardeşlerden Esra Ersoy (39), 13 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 10 yıl 1 ay hapse mahkum edilmişti.

Cicişlerden  Esra Ersoy'a 10 yıl hapis

10 yıl hapis cezasına çarptırılan Ciciş kardeşlerden Esra Ersoy, 13 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismar uyguladığı gerekçesiyle 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Etiler Ş.N.S. Polis Merkezi Amirliği'ne imza atmak için gittiği sırada gözaltına alındı.


Hakkında yakalama kararı çıkarılan Esra Ersoy, bir süre önce "basit yaralama" suçundan tutuklu bulunduğu Hendek Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan koronavirüs salgını nedeniyle ikametinin bulunduğu karakola imza vermek şartıyla süreli olarak tahliye edilmişti.

'Çocuğa cinsel istismar' suçundan 10 yıl hapse mahkum edilmişti, Cicişler'den Esra Ersoy gözaltında alındı


İMZA ATMAK İÇİN GİTTİĞİ KARAKOLDA GÖZALTINA ALINDI

Bu kapsamda imza atmak için dün akşam saatlerinde Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Etiler Şehit Naci Soydan Polis Merkezi Amirliğine gelen Esra Ersoy, hakkında bulunan yakalama kararı nedeniyle gözaltına alındı.

HAKKINDAKİ İDDİALARI BİR KEZ DAHA REDDETTİ

Geceyi nezarette geçiren Esra Ersoy, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edildi. Ersoy, muhabirlerin konuyla ilgili sorusuna ağlayarak, "İftiraya uğradım, ben böyle bir şey yapmadım ki pişman olayım" dedi.

BİRÇOK SUÇTAN KAYDI VAR

Öte yandan Ersoy'un emniyette, "Kamu malına zarar verme", "kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak", "Açıktan Hırsızlık" ve "Görevi Yaptırmamak İçin Direnme" suçlarından kaydı olduğu öğrenildi."PEŞİMDE DOLU ERKEK VAR, 13 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU NE YAPAYIM

"Esra Ersoy da sosyal medyadan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Bunu siz de biliyorsunuzdur ki peşimde dolu erkek varken 13 yaşında çocuğu ne yapayım ben Allah aşkına! Ayrıca 13 yaşındaymış gibi de durmuyordu, iri yarı, boyu benden uzundu falan" demişti.

 "UYANDIĞIMDA ELBİSEMİN ÖNÜ YIRTIKTI

"Ersoy, açıklamasında telefonunu S.B. adlı çocuğun otel odasında şarj edebileceğini söylemesi üzerine odasına gittiğini belirterek, "Telefonum şarj olurken bir sebepten dolayı sızmışım (2 gündür uyumamıştım). Ben uykudayken bu çocuk bir pislik yapmaya çalışmış ki uyandığımda elbisemin önü yırtıktı. Annesine de korkusundan yalan söylemiş, kendi işlediği suçu bana atmış. Kapı çalmış, kapıyı açmamış ben uyandığımda kendi ellerimle kapıyı açıp gittim. Kapıda annesi vardı ve belliydi ki beni sevmeyen biri olduğu aslında. Eline de fırsat geçmiş analı oğullu bana iftira attılar. Bu nasıl adalet. Ortada hiçbir delil yok ve bana bu damga nasıl yapıştırılabiliyor. Allah yukarıda biliyor ki ben masumum, Allah'ım beni bu kabustan uyandır" açıklamasında bulundu.

'Çocuğa cinsel istismar' suçundan 10 yıl hapse mahkum edilen Ciciş kardeşlerden Esra Ersoy gözaltına alındı

"SENDEN PARA İSTEMİYORUM

"Dava dosyasına göre Esra Ersoy, geçen yıl Bodrum'da ailesinin kiraladığı konutta tatil yapan 13 yaşındaki S.B.'nin yalnız olduğu sırada evin kapısını çaldı. Ersoy, S.B.'ye erkek arkadaşından kaçtığını söyleyerek eve girdi. Bir süre sonra Ersoy, S.B'.nin evinde uyuşturucu hap aldı. Aldığı hapın etkisiyle, "Kaç kişi benimle birlikte olmak için para teklif ediyor, senden para istemiyorum" diyen Ersoy, daha sonra S.B.'nin şortunu indirerek tacizde bulundu. Bir süre sonra S.B.'nin annesi kapıya geldi.

10 YIL 1 AY HAPİS CEZASI ALDI

Mahkeme yargılama sonucunda Ersoy'u, 'çocuğun cinsel istismarı' suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle 8 yıl hapse mahkum etti. Ersoy'un işlediği diğer suçun 'tehdit' değil 'tehdit kullanmak suretiyle konut dokunulmazlığını ihlal' suçunu oluşturduğuna hükmeden mahkeme, sanığa bu suçtan da 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Ersoy'a toplamda 10 yıl 1 ay hapis cezası veren mahkeme ayrıca tutuklanması için yakalama kararı çıkardı.(sondakika)

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2022, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER