Ekrem İmamoğlu köylülerle iftar yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Göçbeyli’de köylüler ile birlikte iftar yaptı.

Ekrem İmamoğlu köylülerle iftar yaptı

İmamoğlu, “Ben, buraya ilk geldiğimde, tarlada çalışan kadınları gördüğümde annemi hissettim. Annemi gördüm, sizi gördüğümde. O günden beri de İstanbul'da tarımla ilgili, arkadaşlarımla her adımı atarken inanın sizi gördüğüm o emek ortamında, çalışma ortamında, o bereketli ortamdaki haliniz üzerinden her köye yetişmeye, koşmaya çalışıyorum” dedi.  

Ekrem İmamoğlu, bugün iftarını, belediye tarımsal destek projesi başlattıkları Pendik’e bağlı Göçbeyli mahallesinde yaptı. Mahallede kurulan çadırda köylülerle bir araya gelen İmamoğlu, şunları söyledi:

“BEN BURAYA İLK GELDİĞİMDE, TARLADA ÇALIŞAN KADINLARI GÖRDÜĞÜMDE ANNEMİ HİSSETTİM”

“En sevdiğim köye geldim. Sizinle bir arada iftar açmayı arzu ettiğimi arkadaşlarıma dedim. Dedim ki ‘Ben bir eve gidip, Göçbeyli'de bir iftar açmak istiyorum’. Dediler ki ‘Bu mümkün değil. Evde olmaz bu iş. Hep beraber olmamız lazım’. Açıkçası bahtiyar oldum. İçinizdeki hanımefendilerin çoğunun artık yüzünü tanıyorum. Buraya ilk geldiğimde çok etkilendim. Ben, buraya ilk geldiğimde, tarlada çalışan kadınları gördüğümde annemi hissettim. Annemi gördüm, sizi gördüğümde. O günden beri de İstanbul'da tarımla ilgili, arkadaşlarımla her adımı atarken inanın sizi gördüğüm o emek ortamında, çalışma ortamında, o bereketli ortamdaki haliniz üzerinden her köye yetişmeye, koşmaya çalışıyorum. Bereketi, bol olsun evleriniz. Kazancınız bol olsun. Ramazan ayı, sizlere hep güzellikler getirsin, o güzel çocuklarınıza zihin açıklığı versin. Gelecekleri güzel olsun. İnşallah birbirimize hep böyle güzel bakalım. Hayırlı ramazanlar. Allah kabul etsin. Hepinizi çok seviyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2022, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER