Green Card sonuçları açıklandı

Başvuruları 22 Kasım 2017 tarihinde tamamlanan Green Card 2019 başvuru sonuçları açıklandı.

Green Card sonuçları açıklandı

Vize Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Seda Darıcı, her yıl 55 bin kişinin Green Card kazandığını belirterek, Türkiye’den ise bu yıl 3 bin 500 kişinin Green Card sahibi olmaya hak kazandığını söyledi.

Green Card çekilişini kazanmanın kesin olarak Green Card sahibi olunacağı anlamına gelmediğini belirten Darıcı, “Tüm talihlilere kontenjan sıkıntısı yaşamamaları için işlemlerini 1 ay içinde tamamlamalarını öneriyoruz” dedi.

VİZE DERNEĞİ’NDEN ÜCRETSİZ HİZMET

Yaklaşık 400 bin kişinin başvurduğu ve 3 bin 500 kişinin almaya hak kazandığı Green Card çekilişinin dolandırıcıların iştahını kabarttığını vurgulayan Darıcı; kurumsal firmalardan danışmanlık alınmasını önerip; danışman firma konusunda Vize Derneği’nin de başvuru sahiplerine ücretsiz şekilde yönlendirme yaptığını kaydetti.

Başvuru sahiplerinin mutlaka sonuçları resmi siteden kontrol etmelerini öneren Darıcı; ücretsiz uçak bileti ve eve kargo yollanması gibi yöntemlerin dolandırıcıların yöntemi olduğuna dikkati çekti.

SONUCUNUZU ERKEN ÖĞRENMEK İÇİN...

Her sene Green Card sonuçları açıklandıktan sonra tüm dünyadan gelen talepler doğrultusunda sistemin çöktüğünü belirten Darıcı; “Sistemden genellikle 2-3 gün sonra tam olarak sonuçlar alınabilmekte fakat Green Card çekilişinin olmadığı Hindistan, Çin gibi ülkeler üzerinden sisteme daha rahat girilebilmekte ve sonuçlar hızlı şekilde öğrenilebilmekte” diye konuştu.

Dvlottery sitesinden ücretsiz şekilde kontrol edilebilen sonuçlar ile Green Card kazanan adaylar Amerika’da yaşama ve çalışma vizesi sahibi olabiliyor; 5 yıl sonunda ise Amerikan vatandaşlığına geçiş yapabiliyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER