İstanbul'da sahte temizlik ürünleri operasyonu: 4 göz altı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Arnavutköy’de sahte temizlik ürünleri üreten 3 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenledi.

İstanbul'da sahte temizlik ürünleri operasyonu: 4 göz altı

İstanbul'da sahte temizlik ürünleri üretilen 3 ayrı imalathaneye yapılan polis baskınında, piyasaya sürülmek üzere, 140 bin 945 temizlik ürünü, 3 bin litre etil alkol, bir şampuan dolum makinesi, bir kompresör makinesi, bir milyon 109 bin 950 boş şampuan şişesi, kapak, boş toz deterjan ambalajı ve karton kutu ele geçirildi. Operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.


Adreslerde yapılan aramalarda, ilk imalathanede 1 milyon 109 bin 950 boş şampuan şişesi, kapak, boş toz deterjan ambalajı, karton kutu, 140 bin 945 şampuan, dezenfektan, çamaşır suyu, halı yıkama şampuanı, 3 bin litre etil alkol, bir adet şampuan dolum makinesi, bir kompresör makinesi ele geçirdi. Diğer adreste ise 17 bin 508 adet dolu parfüm şişesi ele geçirildi.

Baskında imalathanelerde bulunan 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden üçü serbest bırakılırken, bir şüpheli adli makamlara sevk edildi. Baskın anları kameralara da yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER