Kütahya'da hayvan vahşeti: Hiç acımadan zehirlediler

Tavşanlı’nın Tunçbilek beldesi yakınlarındaki Yaylacık ormanı girişinde birden fazla hayvanın ölü bulunması ekipleri harekete geçirdi.

Kütahya'da hayvan vahşeti: Hiç acımadan zehirlediler

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesi yakınlarındaki Yaylacık ormanı girişinde 2 köpek, 1 tilki ve 2 kuş ölü bulundu. Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Doğa Koruma İlçe Müdürlüğü tarafından bölgede yapılan incelemede, zehirli olduğu değerlendirilen tavuk kemiği parçaları bulundu. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

 Olay yerinde bulunan ve zehirli olduğu düşünülen tavuk kemiği parçaları ve zehirlenen hayvanlardan numuneler alındı.

NUMUNELER İNCELENİYOR

Konuya ilişkin Kütahya Valiliği'nden yapılan açıklamada, Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Doğa Koruma İlçe Müdürlüğü ile bahse konu bölgede yapılan incelemede 2 köpek, 1 tilki, 2 kuş cinsi hayvanın öldüğünün tespit edildiği belirtildi. Olay yerinde bulunan ve zehirli olduğu değerlendirilen tavuk kemiği parçaları ve zehirlenen hayvanlara ait numunelerin ise Bornova Veteriner Araştırma Enstitüsüne gönderildiği bildirildi.

Olayın aydınlatılmasına yönelik Kütahya İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Timi (HAYDI), Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Olay Yeri İnceleme Timi ve Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı görevlilerinden oluşturulan özel ekiplerin araştırmalara devam ediyor.(anka)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER