Şiddete karşı yelken açtılar

Göcek Yat Kulubü’nün hayata geçirdiği Kadınlar Günü Kupası Yelken Yarışları D-Resort Göcek ve D Marin Göcek’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

Şiddete karşı yelken açtılar

“Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile kadınların seslerini duyurmayı amaçlayan Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları bu yıl 7-8 Mart 2018 tarihleri arasında ilk kez düzenlendi ve kadınların sesi oldu.

Göcek Yat Kulübü, uluslararası çapta düzenlediği yelken yarışlarına bu yıl “Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile Kadınlar Günü Kupası’nı ekledi. Türkiye Yelken Federasyonu ulusal yarış programında da yer alan yarışlar, D-Resort Göcek ve D-Marin Göcek’in ev sahipliğinde 7-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

Yelken tutkunları bu kez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde katıldıkları yarışla, anlamlı bir projeye de destek vermiş oldu. Proje, 2017 yılında 332 kadının şiddet görmesi, 409 kadının öldürülmesi, kadınların cinsiyet ayrımcılığına uğramaları, ihlal edilen kadın hakları konularına dikkat çekti. Maviye gönül verenlerin, kadınlara daha güzel bir gelecek sunmak için katıldığı yarışlarda tüm teknelerde mutlaka bir kadın yer aldı.

Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları Fethiye Körfezi’nde, Göcek’in ilkbahar müjdecisi ılıman günleri ve keyifli batı rüzgarları eşliğinde 2 gün sürdü. Yarışlara 12 tekne ile 100’ü aşkın yelkenci katıldı.

KADINLAR GÜNÜ KUPASI

OVERALL YARIŞ SONUÇLARI

IRC SINIFI

TEKNE ADI

SAHIBI/KIRALAYAN

Rank

HEY TEACHER

HAZAL BALABAN

1st

MERSIN YELKEN AKADEMISI

OYTUN CALISLAR

2nd

SOPRANO

ELVIN ARIKAN

3rd

NIFKA

MURAD YILMAZ

4th

PENOLA

ALEXANDRA DEAN

5th

CHARTER / DESTEK SINIFI

TEKNE ADI

SAHIBI/KIRALAYAN

Rank

ALMINA

NEVIN CIRAGAN

1st

NESLISU (*SPI)

HALIT ÖZBEKLI

2nd

N2

D-MARİN GÖCEK EKİBİ

3rd

LOKI

SIBEL TUNCAY

4th

MELISA

SEMA SIMSEK

5th

BORINA

KADRIYE OZTURK

6th

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER