Soğuk havada ucuz yağ kuyruğu

TMO, ülke genelinde 5 litrelik ayçiçeği yağını 99 liradan satışa sundu. Ülke genelinde gündeme gelen yağ kuyruklarına Kütahya da eklendi

Soğuk havada  ucuz yağ kuyruğu

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 5 litrelik ayçiçeği yağını ülke genelinde 99 liradan satışa sunmasının ardından Kütahya’daki TMO’nun önünde kuyruk oluştu. Piyasada 200 liraya kadar çıkan yağı daha ucuza almak isteyen vatandaşlar, soğuk havaya rağmen dakikalarca sırada bekledi.

. Sabahın erken saatlerde TMO önüne gelen vatandaşlar, soğuk havaya rağmen yağ kuyruğunda bekledi. Aynı aileden birden fazla kişinin sıraya girmesi tepki çekerken bazı vatandaşların da iki adet yağ aldığı görüldü.

“20 SENE SONRA MEMLEKETİ GETİRDİĞİNİZ NOKTA BU”

TMO önünde oluşan yağ kuyruğuna tepki gösteren Mehmet Emre isimli vatandaş, “Kuyrukları eleştirenler, görün memleketin halini. 20 sene sonra memleketi getirdiğiniz nokta bu. Bu millete reva gördüğünüz kepazeliğin bedelini elbette ödetecektir bu halk” dedi.

“KUYRUKLARI KINAYANLAR ŞİMDİ BESBETER KUYRUK OLUŞTURDULAR”

Kuyrukta bekleyen bir başka vatandaş Hikmet Ardıç ise aynı aileden birden fazla kişinin sıraya girmesine tepki göstererek, “Ben de kuyruktaydım. Aç gözlülükten başka bir şey değil. Kızı, hanımı, babaları kuyrukta. Zaten kişi başına 10 kilo veriyorlar. Nedir bu doyumsuzluk" diye konuştu.

Osman Başdemir isimli vatandaş, “70-80 arası dönemde dünya petrol krizi ve Kıbrıs Barış Harekâtı sebebi ile ülkemize uygulanan ambargo şartlarındaki mazot kuyruğunu, TÜSİAD’ın Ecevit'i iktidardan indirip Demirel'i getirmek için piyasaya yağ, şeker sigara vermemesi ile oluşan kuyrukları kınayanlar, şimdi besbeter kuyruk oluşturdular” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2022, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER