Türkan Şoray'dan yıllar sonra gelen itiraf

Fatih Kız Lisesi ortaokul bölümünden mezun olan Türk Sineması'nın Sultan'ı Türkan Şoray ürkan Şoray, 9'uncu Sarıyer Edebiyat Günleri'nde sevenleriyle bir araya geldi.

Türkan Şoray'dan yıllar sonra gelen itiraf

"İçimde hep ukde kaldı" diyerek, dikkat çeken bir açıklamada bulundu.
 
 Edebiyatın sinemadaki yeri ve önemini anlatarak geçmişte oynadığı filmlerden hatıralarını sevenleriyle paylaşan Şoray'a 1973 yılında Sarıyer'de yaptırmış olduğu okulun hikayesi soruldu.

Fatih Kız Lisesi orta bölümü mezunu olan Şoray, "Ben bir gün arabamla Boğaziçi Üniversitesi civarlarından geçerken birkaç çocuk gördüm. Soğuk bir havaydı. Nereye gittiklerini sordum. Okula gittiklerini söylediler."

"O gün okul yaptırmaya karar verdim. Çünkü ben tahsilimi tamamlayamadım. Bu da içimde hep ukde oldu. Keşke okusaydım" dedi.

 

Şoray, eski Yeşilçam filmlerinin hâlâ çok seyredilmesiyle ilgili, "Toplum değişiyor, yaşam şartları değişiyor. Eskiden yolda gördüğümüz herkesle selamlaşırdık, komşu kültürümüz vardı."

"Şimdi bir yabancılık başladı. Yani yaşam kültürü değişti. O yıllarda yaşam öyleydi, sıcacıktı. Bir dayanışma vardı. Filmlerde de o samimiyet vardı" yanıtını verdi

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER