Başkan Gürün, yangın bölgesinde İncelemelerde bulundu

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Marmaris’teki yangının seyri ve alınması gereken önlemler için bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Gürün, yangın bölgesinde İncelemelerde bulundu


Muğla’nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran Salı günü çıkan orman yangınları, bölgenin doğasına büyük zarar verirken, yerleşim yerlerini de tehdit altında bırakıyor. Devam eden orman yangınları nedeniyle bölgede bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yangının seyri, alınması gereken önlemler, tahliye kararları ve vatandaşlara yapılması gereken yardımlar ile ilgili incelemelerde bulundu. Sahada görev yapan personeli görev aldıkları bölgelerde ziyaret eden Gürün, personelin ihtiyaçları ile ilgilendi.

“YERLEŞİM BİRİMLERİNİN KORUNMASI İÇİN GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALIYORUZ”

Marmaris ilçesinde başlayan orman yangınının başından itibaren ekiplerin seferber olduğunu ifade eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Bakanlığın açıklamasına göre yangın bölgesinde 30’un üstünde hava aracı söndürme faaliyetlerine devam ediyor. Ancak şu an için gece söndürme çalışması yapılamıyor. Araç ve su tankeri açısından herhangi bir eksikliğimiz bulunmuyor. Şu an için sadece havadan gelecek müdahaleye muhtaç durumdayız. Yangın yerleşim birimlerine yaklaşıyor ancak gerekli önemler alındı, şu an için olumsuz bir durum bulunmuyor” dedi.

“YANGININ SÖNDÜRÜLMESİ İÇİN ORTAK AKLA İHTİYACIMIZ VAR”

Yangının etkisini sürdürdüğü ve söndürme çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği Marmaris ilçesinde şu ana kadar 3 bin 417 hektar alanın zarar gördüğünü açıklayan Gürün, yangın sırasında her kurumun kendi görevini ve üstüne düşeni yapması gerektiğini söyledi. Gürün, “Bütün gücümüzle yangın ile bir savaş yaşıyoruz. Hiçbir kurumun birbirinden ayrı, birbirine karşı olmaması gerekiyor. Tamamlanabilecek eksiklikleri tüm kurumlarımızın acilen tamamlaması gerekiyor. Birbirimizde eksik bularak söylediğimiz sözlerin yangınların söndürülmesinde hiçbir faydası yok. Yangının söndürülmesi için ortak akla ihtiyacımız var. Yapıcı eleştirilerimizi yangınlar bittikten sonra yapmalıyız. Birbirimizi suçlamaktan vazgeçmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER