Belediye işçilerine sevindiren sözleşme

Belediye işçilerine sevindiren sözleşme

Mezitli Belediyesi, Mutlu Mezitli Şirketi’nde çalışanları kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yeni sözleşme sonrasında işçilerin ücreti, en düşük 6 bin 350 lira net ücret ve 600 lira yemek parası olarak güncellendi.

BELEDİYE ÇALIŞANLARINI SEVİNDİREN SÖZLEŞME

Sözleşme için, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Devrimci İşçi Sendikalar Konfederasyonu (DİSK) Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Mutlu Mezitli A.Ş. Genel Müdürü Filiz Yalın, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, işyeri temsilcileri ve çalışanları bir araya geldi. Altı bin 350 lira net ücret ve 600 lira yemek parası olarak güncellenen ücretin yanında, Kurban Bayramı’nda 600 lira, Ramazan Bayramı’nda 350 lira, 1 Mayıs İşçi Bayramında 150 lira ek ikramiye verilmesi de kararlaştırıldı.

Belediye çalışanlarına en iyi ücreti vermek için çabaladıklarını dile getiren Başkan Tarhan, “Açlık sınırının bile çok yükseldiği bir dönemde çalışanlarımızın bu ekonomik sıkıntıdan en az şekilde etkilenmesi için çalıştık. Bizim bir başarımız varsa bunda en büyük pay yaz kış demeden görevini yapan çalışanlara aittir. Derdimiz, çabamız, gönlümüz çalışanlarımızı daha mutlu kılmaktır” diye konuştu.

DİSK Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy ise "Özellikle emek kesimi açısından çok olumsuz durumların yaşandığı günümüzde Başkanımız Neşet Tarhan emekten yana tavır alan aydın insanlarla çalışıyor olmak bizim için de en büyük şans belediye çalışanlarımıza bu destekleri nedeniyle teşekkür ederim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2022, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER