Bornova Belediyesi, Çiçek üretimine başladı

Bornova Belediyesi, parkların ve yeşil alanların düzenlenmesinde kullanılan bitkilerin üretimi için düğmeye bastı. Başkan Mustafa İduğ, Pınarbaşı'da bulunan fidanlıkta yapılan üretimler sayesinde tasarruf da sağlanacağını söyledi.

Bornova Belediyesi, Çiçek üretimine başladı


İzmir Bornova Belediyesi, ilçenin daha güzel görünmesi amacıyla park ve çevre düzenlemelerinde kullanılan bitkilerin bir kısmını kendi üretmeye başladı. Kendi seralarında çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin yapısına uygun fidan ve bitki üretiyor. Fidanlıkta gerçekleşen üretimlerde Meksika petunyası, sarı papatya, zakkum ve taflan gibi bitki türleri yetiştiriliyor. Bu sayede kamusal alanları güzelleştirmek için yapılan çalışmalarda kullanılmak üzere dışarıdan temin edilen bitkilerden de tasarruf sağlanmış olacak.

TASARRUF DA SAĞLANACAK

Fidanlıkta yetiştirilen bitkilerin istenilen büyüklüğe geldiğinde çevre düzenlemelerinde kullanılmaya başlanacağını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “İlçe genelinde yaptığımız peyzaj çalışmalarında kendi yetiştirdiğimiz bitkileri de kullanmaya başlayacağız. Bu sayede de yaptığımız tasarruf çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş oluyoruz”dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER