Bornova'da 250 çocuğa toplu sünnet

Bornova'da 250 çocuğa toplu sünnet

Bornova Belediyesi, her yıl düzenlediği Toplu Sünnet Şöleni için hazırlıklarına başladı. Eylül ayında düzenlenecek etkinlikte ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerden 250 çocuğun sünnetini gerçekleştirilirken, düzenlenecek eğlence ile de miniklere unutulmaz bir gün yaşatılacak.

Bornova Belediyesi’nin '999 1919' numaralı İletişim Merkezi ve mahalle muhtarları aracılığı ile yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda bu yıl 250 çocuk sünnet ettirilecek. 5-13 yaş arası miniklerin sünnet operasyonunun ardından çocukların ailelerinin ve yakınlarının katılabileceği Sünnet Şöleni yapılacak. Doktordan, kıyafet ve ayakkabıya kadar sünnet çocuklarının tüm masraflarının Bornova Belediyesi’nce karşılanacağı etkinlikte çeşitli gösteri ve aktivitelerle eğlenecek olan çocuklar hazırlanan sürprizlerle de mutlu olacak.  

Her aşamada Bornovalılar'ın yanlarında olduklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ,  “Erkekliğe ilk adımı atacak olan çocuklarımız Bornova Belediyesi ile eksiksiz bir sünnet düğünü yaşayacaklar. Tüm ihtiyaçları bizim tarafımızdan karşılanacak. Bornovalıların her türlü ihtiyacında yanlarında oluyor, mutluluklarını da sıkıntılarını da paylaşıyoruz. İlçemizde evlenmek isteyen ve maddi durumu iyi olmayan çiftlerin düğünlerine de ‘Her şey bizden’ projesi ile destek olurken, sünnet şöleniyle de hem çocuklarımızın mutlu gününde yanlarında olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2022, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER