İmamoğlu'ndan halk ekmek satışıyla ilgili açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kiptaş İzmit Çınarevler Kura Çekim Töreni’ninde gazetecilerin sorularını yanıtladı

İmamoğlu'ndan halk ekmek  satışıyla ilgili açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mobil büfelerde halk ekmek satışıyla ilgili yaşanan tartışmayla ilgili, “Tarım Bakanlığı’nın bu süreci ifade etmediğini açıklaması, sorunu şimdilik çözmüştür. Ama ekmek davası, yoksullukla mücadele konusunda hiçbir engel tanımayacağımızı da tüm İstanbul halkına duyuralım” dedi. 

  İmamoğlu, “Dün, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından mobil büfelerde ekmek satışı yasaklandı. Sabah saatlerinde de yasaklanmadığına dair açıklama yapıldı. Son durum nedir? Belediye tarafından satış devam edecek mi” sorusuna şöyle yanıt verdi:

"YOKSULLUKLA MÜCADELE KONUSUNDA HİÇBİR ENGEL TANIMAYACAĞIZ"

"Zaten devam edecekti. Dün yazılan yazı, başka türlü bir uygulama olarak sahaya yansısaydı bile, biz, ekmek satışımıza devam edecektik. Hazırlığımız o yöndeydi. Tarım Bakanlığımız açıklamayı yaptı. Onu kastetmedekilerini ifade ettiler. Dolayısıyla sorun kalmadı. Ama yine ifade edeyim; İstanbul’da, bu yoksul günlerde, insanların bir liralık ekmek almak için kuyruklara girmesi çok önemlidir. Buna yönelik yapılan her hizmet, değerlidir. Bütün kamu kurumları, ‘Ben bu hizmete nasıl katkıda bulunabilirim’ diye hareket etmelidir ve bu bilinçte karar almalıdır. Dünkü karanın ilk intibaı hepimizi çok üzmüştür. Tarım Bakanlığı’nın bu süreci ifade etmediğini açıklaması, sorunu şimdilik çözmüştür. Ama ekmek davası, yoksullukla mücadele konusunda hiçbir engel tanımayacağımızı da tüm İstanbul halkına duyuralım.” 

İBB Başkanı İmamoğlu, “Bir ifade karmaşışı mı vardı? Yoksa bugün düzeltilen bir durum muydu?" sorusuna ise “Onu, kamuoyunun ve hukukçuların takdirine bırakıyorum” yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER