Küçükçekmece'de ramazan denetimi

Küçükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından market, fırın ve pastanelerde rutin olarak yapılan denetimler, Ramazan ayında artarak devam ediyor.

Küçükçekmece'de ramazan denetimi


Zabıta ekipleri, Küçükçekmeceli vatandaşların Ramazan ayı boyunca güvenli ve sağlıklı bir şekilde alışveriş yapabilmesi için ilçedeki zincir market, fırın ve pastanelerde, hijyen, gramaj ve fiyat artışına yönelik denetimlerini artırdı.

Zabıta ekipleri denetimlerinde, iş yeri açma, çalışma ruhsatı, ürünlerin son kullanma tarihleri, temizlik ve hijyen kurallarına yönelik kontroller yapıyor. Marketlerde rastgele seçilen ürünlerin reyon ve kasa fiyatları teker teker karşılaştırılarak fiyat farklılıklarının önüne geçiliyor.

Fırınlarda ise gıda ile temas eden malzemelerin uygunluğu, depolama koşulları, hijyen kuralları ile ilgili incelemeler yapılarak ekmekler tek tek tartılıyor ve gramaj- fiyat karşılaştırması yapılıyor.

"VATANDAŞLARIMIZIN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ALIŞVERİŞ YAPABİLMESİ DENETİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "Zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ilçede faaliyet gösteren market, fırın ve unlu mamul üretim ve satış yerlerinde denetimlerini büyük bir titizlikle sürdürüyor. Amacımız içerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması. Ekiplerimiz sağlık açısından yetersiz olduğu tespit edilen işletmeler hakkında gerekli işlemleri yapıyor. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER