Sandal: Esnaf kentin can damarıdır

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, pandemi ve depremden etkilenen bölge esnafını ziyaret ederek ihtiyaç ve taleplerini dinledi

Sandal: Esnaf kentin can damarıdır

Gelirleri düşen ve sıkıntılı günler yaşayan esnafın ev ve iş yerlerinin son durumları hakkında bilgi alan Başkan Sandal, "Yeni imar düzenlemesi üzerinde çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı hak kaybı olmadan sağlam ve modern yapılara kavuşturmak istiyoruz. Tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız" dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Covid-19 salgını ve geçtiğimiz ay meydana gelen deprem nedeniyle zor günlerden geçen esnafı ziyaret etti. Başkan Sandal, bu caddeler üzerindeki Mansuroğlu, Manavkuyu ve Adalet mahallelerinde bulunan esnafı gezdi. Maddi ve manevi olarak dayanmakta zorlandıklarını belirten esnaf; gelirlerinin yarı yarıya düştüğünü ifade ederek, bu süreçte vatandaşlara her anlamda desteklerini esirgemeyen Başkan Sandal'a teşekkür etti. Başkan Sandal, "Herhangi bir ihtiyaç veya talebinizde bize ulaşın. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız" diye konuştu.

"KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK"

Depremden yoğun olarak etkilenen Manavkuyu, Mansuroğlu ve Adalet mahalleleri için yeni imar düzenlemesi üzerinde çalışmaların hızla sürdüğünü vurgulayan Başkan Sandal, ziyaretlerinde şöyle konuştu:

"Siftah yapamayan esnafımızın olduğunu bilmek bizlere büyük üzüntü veriyor. Bugünleri birlikte dayanışmayla atlatacağız. Tüm yurttaşlarımızı sağlıklı, modern binalara kavuşturmak istiyoruz. Önce eski dönemden bugüne kadar gelen ve vatandaşa mağduriyet yaratan konuları çözeceğiz. Sonrasında uygun bir fon bulup, yeni imar düzenlemesini vatandaşlarımıza sunacağız. Yurttaşlarımız hiçbir hak kaybı olmadan mevcut binalarını yıkıp, yapabilecek. Biz her zaman sizinleyiz, sizin yanınızdayız. Her türlü ihtiyacınızda bize ulaşmanız yeterli. İmkanlarımız dahilinde elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Hepimize geçmiş olsun. Hayırlı işler, kazançlar diliyorum."

Önce virüs salgını sonra da deprem felaketiyle maddi, manevi sıkıntılı günler yaşayan esnaf ise gerek pandemi gerekse deprem dolayısıyla verilen hizmetler ve yapılan desteklerden dolayı Başkan Sandal'a teşekkür etti. Kira, dükkan gelirleri, elektrik, su gibi birçok gideri ödemekte zorlandıklarını anlatan esnaf, "Dayanacak gücümüz kalmadı ancak buna da şükür. Artık bir an önce hayatın normalleşmesini diliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER