Sokak hayvanlarına sağlık taraması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Büyükçekmece Belediyesi iş birliğiyle 3 gün süren sağlık taramasında çok sayıda kedi ve köpek tedavi edildi, parazit uygulaması yapıldı.

Sokak hayvanlarına sağlık taraması

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sürdürdüğü Vetbüs Projesi kapsamında Büyükçekmece’ye gelen Veteriner Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanlarına sağlık taraması yaptı.

100 SOKAK HAYVANINA SAĞLIK TARAMASI YAPILDI

Fatih mahallesindeki Cumhuriyet Meydanı, Sinanoba Barış Manço Parkı ve Kumburgaz Özgürlük Parkı’nda sokak hayvanlarına yönelik yapılan mobil klinik hizmeti, vatandaşlar tarafından da ilgi gördü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ve Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Şefliği ekipleri ilçe genelinde yaklaşık 100 sokak hayvanına iç ve dış parazit taraması yaparken tedaviye ihtiyaç duyan 5 sokak hayvanını da tedavi etti. Ekipler, vatandaşların getirdiği sokak ve bahçelerinde besledikleri hayvanlara da sağlık taraması yaptı.

“TOPLUM SAĞLIĞI AÇISINDAN DA ÇOK ÖNEMLİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü VetBüs Projesi’nin sokak hayvanları ve toplum sağlığı açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan vatandaşlar, uygulama için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek şunları söyledi:

Fevziye Başkan: "Bu uygulamadan çok memnunum. Çok hoşuma gitti. Çünkü ben götüremiyorum doktora. Sağ olsun başkanımız."

Neva Şerif: "Sinanoba mahallesinde oturuyorum. İBB’nin ve Büyükçekmece Belediyesi’nin yaptığı bu hizmet gerçekten kayda değer. Çünkü sokak hayvanları artık bizlerin insafına kalmış. Bakımını, beslemesini yaparken bu aşılama gerçekten çok değerli ve önemli tedavisi. Hepinize teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER