Tekirdağ'da balık sezonu törenle açıldı

Tekirdağ'da balık sezonu törenle açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi denize açılacak balıkçılara destek olmak ve onlara bereketli bir yıl dileğinde bulunmak amacıyla Balık Avı Sezonu Açılış Töreni düzenledi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Kumbağ Limanı’nda gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından etkinliğe katılan vatandaşlara balık ekmek ikramı yapıldı.

Balık Avı Sezonu Açılış Töreni’nin açılış konuşmasını, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Fatih Bakanoğulları gerçekleştirdi. Bakanoğulları konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılık alanında yaptığı hizmetlerden söz etti.

BAŞKAN ALBAYRAK: “TÜM BALIKÇI ESNAFIMIZA BEREKETLİ VE BOL KAZANÇLI BİR YIL DİLİYORUM”

Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, balıkçı esnafına şöyle seslendi:

“Sevgili hemşehrilerim, denizlerimizin bereketini sofralarımıza taşıyan çok değerli balıkçılarımız, 2022 yılı Balık Avı Sezonu'nun açılışını birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Küresel balıkçılık krizi, COVİD-19 Salgını ve ekonomik kriz nedeniyle deniz ürünleri sektörü zor bir dönemden geçiyor. İşte böyle bir dönemde, aylar süren bekleyişin ardından yeni av sezonunun açılışını gerçekleştiriyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz Balık Avı Sezonu açılış etkinliğimizin iyi bir başlangıca vesile olmasını diliyoruz. Ekmeğini denizden çıkaran siz değerli emekçilerimizin yanındayız. Süleymanpaşa Su Ürünleri Halimizde sizlere en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz. Balıkçılık malzemesi desteğimiz önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Açılışını gerçekleştirmekte olduğumuz 2022 yılı Balık Avı Sezonu Açılışının hayırlı olması temennisiyle tüm balıkçı esnafımıza bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum. Vira bismillah. Rastgele…”

Konuşmaların ardından edilen dualar eşliğinde balıkçı tekneleri denize uğurlandı. Tören, Coşkun Çelik ve Orkestrası’nın konseri ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2022, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER