Ula'ya bin 900 metre bisiklet yolu

Muğla Büyükşehir Belediyesi, "Bisiklet Kenti" Ula ilçesine bin 900 metre bisiklet yolu yapıyor. Merkez nüfusu 5 bin 600 olan Ula'da 5 binin üzerinde bisiklet bulunuyor.

Ula'ya  bin 900 metre bisiklet yolu


Türkiye’de en fazla bisiklet kullanımının olduğu ilçelerden biri olan Muğla’nın Ula ilçesinde her evin önünde bir bisiklet duruyor. Merkez nüfusu 5 bin 600 olan ilçede 5 binin üzerinde bisiklet bulunuyor. "Bisiklet Kenti" olarak bilinen ilçede 7’den 70’e herkes bisiklet kullanıyor.  

ULA'YA BİN 900 METRE BİSİKLET YOLU 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ula’da kanalizasyon ve yol çalışmalarının yanı sıra bisiklet yolu yapımına başladı. Ula’nın Cumhuriyet Caddesi ve Gökalp Gündüz Caddesinde Büyükşehir Belediyesi bin 900 metre bisiklet yolu yapıyor.  

İL GENELİNDE 33 KİLOMETRE BİSİKLET YOLU YAPILDI 

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde 13 ilçede bugüne kadar 33 kilometre bisiklet yolu yaptı.  
 
Bisiklet kullanımının sosyal hayat ve sağlık için önemli olduğunu vurgulayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, vatandaşlarıN sevdikleri ile birlikte sağlıkla pedal çevirmeleri için bisiklet yollarına büyük önem verdiklerini belirtti.  
 
Başkan Gürün, “Tertemiz havası, mükemmel doğası ile Muğla’nın güzelliklerini en iyi anlayabileceğimiz ulaşım aracı kuşkusuz bisiklettir. Pedala tam gücümüzle yüklenerek bu güzellikleri keşfetmek, tertemiz havayı içimize çekmek ve en önemlisi sağlığımız için bisiklet kullanmanın çok yararlı olduğunu düşünüyoruz. Şehir içi trafiğinde de bisiklet kullanmak isteyen hemşehrilerimiz için bugüne kadar 33 km bisiklet yolu yaptık. Muğla’mızın şirin ilçesi Ula’da da bisiklet yolu çalışmalarımız devam ediyor. En çok bisiklete sahip ilçelerimizden biri olan Ula’ya bisiklet yollarımız çok yakışacak” dedi.  
 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER