Turgutlu'da 3. Kitap Günleri başladı

Turgutlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde 16-26 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan 3. Kitap Günleri'nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Turgutlu'da 3. Kitap Günleri başladı


Orta Park Saat Kulesi’ndeki törene, Başkan Çetin Akın, siyasetçi ve yazar Kemal Anadol, Cumhuriyet Halk Partisi 22. ve 24. Dönem Manisa Milletvekili Hasan Ören, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş, Mithat Erden, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, Turgutlu Belediyesi Daire Müdürleri ve personel katıldı.

Açılış töreninde konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Ramazan etkinliklerimizin bir yenisi daha planladık. Bugün Kitap Günlerimizin açılışını yapacağız. Yıllarca Türk siyasetine yön vermiş, mecliste yıllarca bizim sesimiz olmuş Kemal Anadol’u davet ettik. Bu etkinliklerin Turgutlu’muza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen bütün personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

“BAŞKAN ÇETİN AKIN’I YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Kitap Günleri'ni düzenlediği için Başkan Çetin Akın’a teşekkür eden siyasetçi-yazar Kemal Anadol ise “Başkanımızın söylediği gibi Ramazan etkinlikleri içinde en güzeli Kitap Günleri oldu. Kitap, bizim partimizin anlayışını diğerlerinden ayıran bir unsur çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün, Hasan Ali Yücel’in, Engin Tonguç’ların ülkeye aşıladığı kitap okuma, tartışma, özgür düşünce ancak Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanına yakışır. Kendisini yürekten kutluyorum. Bu tür etkinlikler Turgutlu’ya da çok yakışıyor çünkü Turgutlu, sadece Manisa değil, zaman zaman Türk siyasetine yön veren önemli bir kent merkezi. Herkese iyi okumalar diliyorum” diye konuştu.

Kemal Anadol, açılış törenin ardından imza günü etkinliğinde kitapseverlerle bir araya gelerek kitaplarını imzaladı.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER