Bayram öncesi sahte para uyarısı

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların mağdur olmaması için sahte para konusunda bilgilendirme çalışması başlattı.

Bayram öncesi sahte para uyarısı


Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarında kurbanlık alacak yurttaşları ile satıcıları; sahte para, yankesicilik ve iletişim yoluyla dolandırıcılık olaylarına karşı bilgilendirip uyardı. Bu bağlamda vatandaşlara ve besicilere dikkat etmeleri gereken hususların yazılı olduğu broşür dağıtıldı.

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, hayvan pazarında hayvan sahiplerine ve kurban alımı için bölgeye gelen vatandaşlara yönelik, bayramdan önce ve bayram süresince gerçekleşecek kurban alım satım işlerinde, dolandırıcılık ve sahte para kullanımına yönelik bilgilendirme çalışmaları ve broşür dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Kurban Bayramı Öncesi ve bayram süresi boyunca gerçekleşebilecek her türlü dolandırıcılık ve sahte para kullanımına yönelik denetimler ve bilgilendirme faaliyetlerimiz devam edecektir” denildi.

İçişleri'nden Kurban Bayramı genelgesi

Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz

Diyanet'ten 'kredi kartıyla kurban' fetvası: Faize dikkat

halktv.com.tr o ismi açıklıyor: Sarallar operasyonunda MHP'li isim gözaltına alındı
Sarallar Suç örgütüne yönelik operasyonda kritik bir ismin de gözaltına alındığı ortaya çıktı. MHP MYK Üyesi Şahin Gürz de gözaltına alındı. Gürz aynı zamanda Haliç Üniversitesi rektör danışmanı olarak da görev yapıyor.(halkweb)

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2022, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER