Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan özel okullara zam açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan özel okullara zam açıklaması


Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

* Akçakale sınırımızda bölücü terör örgütünün döşediği patlayıcı sebebiyle şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

“ŞEHİTLERİMİZİN KANLARI YERDE KALMADI”

* Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmayacak. Nerede aklınıza terör bölgesi geliyorsa orada bizler Mehmetçiğimizle varız, var olmaya devam edeceğiz.

* Elim trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık’a Allah’tan rahmet diliyorum

* Bu süreçte bizim ne yaptığımızı, niçin yaptığımızı, nasıl yaptığımızı anlamak hem geçmişi hem de küresel gelişmeleri yakından bilmek gerekiyor.

* Türkiye’nin Osmanlı döneminde başlayan ve Cumhuriyetin ilk döneminde de süren sanayileşme hamlesinin önünün nasıl kesildiğini hatırlayın.

*Türkiye’yi köksüz bir ağaç gibi kurutmaya çalışanların ayak oyunlarını hatırlayın.

* Türkiye’de hangi dönemde her kim ülkenin makus talihini değiştirmek için adım atmış ise başına gelmeyen kalmamıştır.

*Menderes’in akıbeti dar ağacında nihayete ermiş, Erbakan’ın Özal’ın önleri darbelerle kesilmiş.


*AK Parti’nin yılları bu habis zihniyet ile mücadele ile geçmiştir. Biz yaşadıklarımızı unutursak diğer insanlar elbette unutur.

* Ülkemizin uluslararası alanda nasıl kuralsız, ahlaksız tuzaklara tecrit edilmeye çalışıldığını unutmadık.

* Siyasi ve sosyal kaos denemelerini, PKK’dan DEAŞ’a kadar tüm terör örgütleri kullanılarak şehirlerimize ve sınırlarımıza dayatılan saldırıları birer birer bertaraf ettik.

*Biz milletimiz ile istiklalimize sarıldıkça, teslim olmadıkça, saldırıların cephesi daha da genişledi.

ÖZEL OKULLARA ZAM SINIRI

*Özel okullardaki fiyat artışlarını enflasyonla yani yüzde 36 seviyesinde sınırladık. Biz kimin ne dediğine değil kendi stratejimize bakarak işleri yürüteceğiz.

*Bay Kemal çıkmış bu konuyla ilgili konuşuyor, ne konuşuyorsun ya? Sen geriden geliyorsun.

* Gıdadan kiralara, enerjiden ulaşıma her alanda ciddi artışlarla karşı karşıya kalan gelişmiş ülkelerin kamuoyları sükunetle gelişmeleri takip ediyor. Bizde ise siyasal çıkar peşinde muhalefet ortalığı karıştırmak için gayret içerisinde.

“TEMMUZ’DA YENİDEN DEĞERLENDİRECEĞİZ”

* Milletimizin hiçbir ferdini enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceğiz.

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI..

* CHP’nin bunca muhalefet döneminde bir vizyon ortaya koyduğunu gören var mı? Alternatif teklif getirdiğini duyan var mı? Milletimizin derdine derman olduğunu duyan, bilen var mı? Yok.

* Ne işe yarar bu CHP? Bunun cevabını başındaki zata bakarak anlayabilirsiniz. CHP’nin başındaki zat yalan ve çarpıtma siyaseti ile milletimizi güldürüyor.

* Anlaşılan ülkede komedyen eksiği var ki CHP’nin başındaki zat orayı doldurmak için tüm gücüyle çalışıyor.

* Bu zat, Şanlıurfa’nın CHP’ye geçmesi halinde elektriğin bedavaya verileceğini söylüyor. Madem CHP Genel Başkanı’nın böyle bir hayali var.

* Biz de kendisine yardımcı olalım dedik. Arkadaşlarımıza talimat verdik. Nerede CHP’li belediye varsa çiftçiye bedava elektrik verilmesini teklif edelim dedik.

* Maksat Kılıçdaroğlu’nun sözünü yerde bırakmayalım. CHP Genel Başkanı’nı kendi tabanı ve millet nezdinde mahcup etmeyelim.

* Gerçi ilk başladığımız yerde ‘Gidin onu Kılıçdaroğlu’na sorun’ deseler de, belediye başkanının CHP Genel Başkanı’nın vaadinden haberi yok herhalde.

“YAKINDA ADLİYELİK OLURLARSA ŞAŞIRMAYIN”

* Türkiye enflasyonun da boynunu kırar, döviz kurunu da zapturapt altına alır, büyümesini de artırır. Gerekirse dünyaya da meydan okur ama muhalefet sorununu nasıl çözer işte onu bilmiyoruz.

* Sorsanız ülkenin yönetimine talipler ama daha ortada bunu yapacakları bir isim, program, vizyon yok. Güya bu zatın öncülüğünde 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’na karşı bir ittifak kuruluyor.

* Daha bizim karşımıza çıkaracakları adayın kim olacağı hususunda anlaşamıyorlar. CHP’nin kendi içindeki adaylık mücadelesi neredeyse saç saça baş başa kavgaya dönüşmüş durumda. Yakında adliyelik olurlarsa şaşırmayın.

HDP’Lİ GÜZEL’İN TERÖRİSTLE FOTOĞRAFINA TEPKİ

*Ortaklarınızdan bir tanesi soyadı neyse. Malum terör örgütünden birisi ile tutuşuyor, birisi ile resimler yayınlanıyor.

*Ne yazık ki PKK’nın uzantısı olarak bu kadın parlamentoda. Bununla ilgili olarak biz tabii Karma Komisyona süratle bunu gönderdik.

* Karma Komisyonda gereği bunun yapılacaktır. Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz.

*PKK terör örgütünün uzantılarını parlamentomuzda görmek istemiyoruz. Cumhur İttifakı gereken her şeyi söyledi.

* Bay Kemal sen neden susuyorsun? İP neden susuyorsun, HDP sen niye susuyorsun? Ağızlarından bir şey çıktı mı? Çıkmadı. Herhangi bir şey söylediler mi söylemediler, niye?

*İşlerine gelmiyor. Diğerleri de yamalı bohça, onlarda da bir şey yok. Biz görevimizi yapacağız, milletimize bunları anlatacağız.

* Bu teröristlerden oluşan parlamento demokratik bir parlamento olamaz. Demokrasiyi parlamentomuza egemen kılmamız lazım.

*Bırakın dini eğitim almayı, az buçuk bu ülkenin havasını solumuş bir kişi Cenab-ı Allah'ın ismini bu şekilde kullanmanın dinimizde küfür sayıldığını bilir. Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.

* Bu CHP kalkıyor dinimize maalesef sövüyor. Hala bunları CHP’ye gönül veren kardeşlerimiz savunuyor. Biz kapalı kapılar ardından değil delilleriyle ispatlıyoruz.

* PKK’nın güdümündeki parti ne söyleyeceğini belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor.

“EDİRNE’DEKİ EN BÜYÜK HESABI İMRALI’DAKİNE VERECEK”

*Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdıkları yavrular. Bunlar da vicdan bu. Şu anda Edirne'deki en büyük hesabı İmralı'dakine verecek.

* Zannediliyor ki her yer toz pembe değil. Onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var. Elinde silahı olan teröristlere eli kaptıran siyasetçi Bay Kemal gibi.

*Diğerleri demokratik zemini kaybetmiş, tercihini kandan ve zulümden yana kullanmış demektir.

* Ellerinde her kesimden insanımızın kanı bulunanların boyunduruğundan kurtulmayanlardan siyasetçi olmaz.

*Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir siyasete, siyasetçi tayfasına müsamaha gösterilemez. Bu hususun demokrasi ile hakla, özgürlükle uzaktan yakından ilgisi olmadığının altını çiziyorum. Bu teröre sırtını dayamak ya da teröre karşı durmak meselesidir.

* Gerisi laf-ı güzaftır. Sözde milliyetçi diğer ittifak ortağı ise şehit yakınlarına sövmekle meşguldür. Bu parti biraz daha böyle devam ederse ciddi bir kimlik bunalımına sürüklenecektir.

* Kendilerini ve geçmişlerini inkar ederek bu ucube yapıya yaranmak için çırpınan diğerlerinin durumunu da ibretle ve esefle izliyoruz.

“YAZIKLAR OLSUN”

* Türk demokrasisini böyle bir zillete duçar edenler yazıklar olsun. Milletimize karşı en büyük sorumluluğumuz ve vebalimiz, Türkiye'yi işte bu ucube ittifakın bu Frankenstein ittifakının eline bırakmamaktır.

* Aksi takdirde ne evlatlarımız, ne tarih bizi affeder. Ülkemizin bu tarihi yol ayrımında yeniden eski Türkiye'nin kaos günlerine dönmesi milletimizin başına gelebilecek en büyük felakettir.

* Terör örgütlerini işte böyle bir ortamın ülkeye hakim olmasını bekliyorlar. Türkiye'yi çevresindeki pek çok örnek gibi yıkmak, parçalamak için fırsat bekleyenler işte böyle bir iklimin doğmasını amaç ediniyorlar.

*İnsanlarımızı yeniden çaresizliğe mahkum etmek isteyenler böyle bit fırsatı yakalamanın hayali ile yanıp tutuşuyorlar. Allah'ın izni ile hiçbirine fırsat vermeyeceğiz.

‘MEYDANI SOKAKLARI KARIŞTIRMA PEŞİNDE KOŞANLARA BIRAKMAYACAĞIZ’

Milletvekillerine her bir insana ulaşmayı ve yaptıklarını anlatma talimatı da veren Erdoğan, şöyle konuştu:

* Türkiye’nin geçmişten bu yana birikmiş her meselesini çözdük, bugünkü meselelerini de çözeriz, yarına dair umutlarını da hayata geçiririz.

* Meydanı, milletten, sandıktan umudunu kestiği için sokakları karıştırma, terör örgütlerini azdırma, dış güçleri çağırma, sorunları kaşıma, dertleri istismar etme peşinde koşanlara bırakmayacağız.

*Uzun lafın kısası; ülkemize geçtiğimiz 20 yılda kazandırdıklarımızla, 2023 hedeflerimizle, 2053 vizyonumuzla her sokağa, her binaya, her eve girecek herkesi ikna edeceğiz. Bizim için başka yol da başka ihtimal de başka çare de yok.(cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER