Erdoğan Afrika turuna çıkıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; yarın başlayacak ve üç gün sürecek Afrika turuna başlıyor. Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal ve Gine Bissau’yu ziyaret edecek.

Erdoğan Afrika turuna çıkıyor


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; üç gün sürecek Afrika programına yarın başlıyor.

Yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20-23 Şubat'ta Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal ve Gine Bissau ziyaretlerini kapsayan bir Afrika turuna başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretleri kapsamında yapılacak resmi görüşmelerde, ikili ilişkiler tüm yönleriyle ele alınacak, Türkiye ile bu ülkeler arasındaki iş birliğinin her alanda geliştirilmesi imkânları üzerinde durulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dakar ziyareti sırasında, bir Türk firması tarafından inşa edilen 50 bin kişilik Dakar Olimpik Stadyumu'nun açılış törenine, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ve davetli diğer ülkelerin Devlet Başkanlarıyla birlikte katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu kapsamda katılımcı ülke liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi de planlanıyor. Ziyaret vesilesiyle Dakar Büyükelçiliğinin yeni binasının resmî açılışı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gine Bissau'yu ziyareti, Türkiye'den bu ülkeye Cumhurbaşkanı düzeyinde ilk resmi ziyaret olacak.”

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2022, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER