İmamoğlu'ndan Sezen Aksu'ya destek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen ifadeler nedeniyle tepki alan müzisyen Sezen Aksu'ya, destek verdi.

İmamoğlu'ndan Sezen Aksu'ya destek

 


İmamoğlu; “Sanatçıdır, konuşacak. Sanatçılar bu ülkenin iç sesidir. Kimse gündem değiştirmek için bu sesleri kısamaz" diyerek destek verdi.

Ünlü müzisyen Sezen Aksu, 2017 yılında yaptığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısında geçen “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e” sözleri nedeniyle bazı kesimler tarafından hedef gösterildi. Dün akşam da Milli Beka Hareketi mensubu bir grup, Sezen Aksu'nun Kanlıca'daki evinin önünde protesto gösterisi yaptı. 

"SANATÇIDIR KONUŞACAK SANATÇILAR BU ÜLKENİN İÇ SESİDİR"

Aksu’ya sosyal medya hesabından destek veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sanatçıdır konuşacak. Sanatçılar bu ülkenin iç sesidir. Kimse gündem değiştirmek için bu sesleri kısamaz” dedi.

BAHÇELİ SERT TEPKİ GÖSTERDİ: SERÇEYSEN SERÇELİĞİNİ BİL

Bugün konuya ilişkin açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli ise Aksu'yu hedef alarak, "Yazdığı ucube şarkının sözleri arasında Hz. Adem ve Havva'ya cahil diyen sorumsuz şarkıcının sefalet hali, cehalet çukuru açık seçik. O sanatçıya diyorum ki serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme." dedi.

SANAT CAMİASI DESTEK OLDU

Gündemin ilk sıralarında yer alan Sezen Aksu için Twitter hesaplarından paylaşım yapan Aleyna Tilki, Pınar Deniz, Sıla, Aynur Aydın, İlyas Salman gibi ünlü isimler ise destek paylaşımları yaparak "Yalnız değilsin" mesajı verdi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2022, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER