Karamollaoğlu: Telefonlarımızın ve bulunduğumuz mekanların dinlendiğini düşünüyorum

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğu, "Telefonlarımızın ve bulunduğumuz mekanların dinlendiğini düşünüyorum" dedi.

Karamollaoğlu: Telefonlarımızın ve bulunduğumuz mekanların dinlendiğini düşünüyorum

Kendisinin, eşinin ve çocuklarının telefonlarının dinlendiğini iddia eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da telefonlarının dinlendiğini iddia etti.

Karamollaoğlu, Halk TV'de bir programa katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Burada yaptığı açıklamalarda Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'nun telefonlarının dinlendiği iddiasına ilişkin olarak “Bu konuda benim de bir inancım var. Telefonlarımızın ve bulunduğumuz mekanların dinlendiğini düşünüyorum. Ancak bizim gizleyecek bir durumumuz olmadığı için bundan rahatsız da değiliz. İstedikleri gibi dinleyebilirler, bu bizim için problem teşkil etmiyor.” Dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün yaptığı bir açıklamada "Benim, eşimin, çocuklarımın telefonlarının dinlendiğini gayet iyi biliyorum. Takip edildiğimi de gayet iyi biliyorum" demişti. Kılıçdaroğlu açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti:

"Korumalarım elinden gelen çabayı gösteriyorlar. Ciddi bir tehdit var tabii. Benden rahatsız olan ciddi bir kesim var. İktidar kanadı da bundan rahatsız. Hele hele şunu asla kabul etmiyorum. Ülkeyi yöneten birisi veya ona destek veren bir siyasal parti, çıkarı ya da tehdidi yeraltı dünyasından sağlayarak biz susturabiliriz arayışına giriyorsa orada demokrasi bitmiştir, insan hakları bitmiştir. Orada otoriter rejim daha da otoriter bir sürecin içine girmiştir anlamına gelir. Aksi bir şey duymak istemiyorum, söyleyeni de susturacağız, yeraltı dünyasını harekete geçireceğiz, onlar susturacaklar... Ama bu bizi korkutmaz, bir tane Kemal Kılıçdaroğlu yok ki, CHP'de on binlerce Kılıçdaroğlu var."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bir açıklama yaparak dinleme iddialarına sert tepki göstermiş ve Kılıçdaroğlu'nu suç duyurusunda bulunmaya davet etmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2020, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER