Koronavirüsten 143 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı’nın 5 Ocak’a ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı

Koronavirüsten 143 kişi  hayatını kaybetti


Bugöre; son 24 saat içerisinde yapılan 417 bin 787 testten 66 bin 467’si pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 143 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 29 bin 316 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Omicron varyantıyla birlikte vaka sayılarındaki artışa rağmen hastaneye yatışlarda endişe verici bir yükselme söz konusu değil. Öte yandan, hastaneler riskin arttığı ortamlar; kendimiz kadar sağlık çalışanlarını da korumak zorundayız. Hastaneye gittiğinizde lütfen dikkatli olun” dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 87.9 aşılama oranıyla Osmaniye birinci sırada yer alıyor. Yüzde 60.2 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 2. doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 83.9 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 81.7 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 76.4 ile İstanbul yer alıyor.

Bakanlığın açıkladığı verilere göre dünkü vaka sayısı 54 bin 724 idi.

BAKAN KOCA: “HASTANEYE GİTTİĞİNİZDE LÜTFEN DİKKATLİ OLUN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

Omicron varyantıyla birlikte vaka sayılarındaki artışa rağmen hastaneye yatışlarda endişe verici bir yükselme söz konusu değil. Öte yandan, hastaneler riskin arttığı ortamlar; kendimiz kadar sağlık çalışanlarını da korumak zorundayız. Hastaneye gittiğinizde lütfen dikkatli olun

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER